Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus PCR eredmény...

Koronavírus PCR eredmény kódok mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam antigén gyorsteszten, ami negatív lett. Ezután vettek mintát PCR-hez is, ott pedig a diagnózis B3420, tehát pozitív lett. Mi a különbség a B3420 és az U0710 kód között, ha mindkettő pozitív eredményt jelent?

Ezt írják az eeszt-ben magyarázatnak, csak nem tudom, mit jelent a két pozitív:


- „U0710 - COVID-19 kimutatott vírussal”: pozitív eredmény


- „B3420 - Coronavirus fertőzés k.m.n.”: pozitív eredmény


- „U9990 - Sine morbo”: negatív eredmény


Tudja valaki, mi a különbség a két pozitív eredmény között?



2021. ápr. 8. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:

U0710 kimutatott vírussal: Megerősített eset, laboratóriumi módszerrel igazolták a koronavírus fertőzést. (Klinikai tünetekkel vagy klinikai tünetek nélkül.)


A másiknál a k.m.n azt jelenti, hogy külön megnevezés nélkül.

2021. ápr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, tudom minek a rövidítése. Attól még nem értem, hogy hogy lehetek úgy pozitív, hogy azt nem igazolták?
2021. ápr. 8. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted h nem igazolták? Amúgy én is kíváncsi vagyok, jó lenne ha valaki érdemben tudna válaszolni.Engem szerdán teszteltek, és még minig nincs fent az eredmény. Te magánba csináltattad hogy ilyen gyorsan meglett az eredmény?
2021. ápr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem magán, háziorvos utalt be.
2021. ápr. 9. 10:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor hamar lett eredmény. én azóta is nézem folyamatosan, de semmi. :(
2021. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A válasz az, hogy ha az EESZT-ben nézted meg és csak az eseménykatalógusban jelent meg, az még NEM végeredmény, korán nézted meg. Az csak annyi, hogy elkezdték lefuttatni a tesztet és B3420-pozitívitást keresnek. A végeredmény az Ellátások/Egészségügyi és betegdokumentumok között fog megjelenni és egyértelmű lesz (pozitív/negatív).
2021. nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!