Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt PCR tesztje és...

Akinek volt PCR tesztje és megjött az eredménye ügyfélkapura, ezt hogy értelmezzem?

Figyelt kérdés

Mikrobiológiai laboratóriumi ellátás lelete (13) 2021.04.08. 2021.04.09. Országos Vérellátó Szolgálat (016400) Molekuláris diagnosztikai laboratórium (001075466) Melinda Medgyasszai (44285) Fődiagnózis: Coronavirus fertőzés k.m.n. (B3420),


de ha letöltöm akkor azt írja ki, hogy RNS nem detektálható, minősítés:negatív

Most mi az eredmény?



2021. ápr. 9. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
negatív
2021. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de akkor a fődiagnózisnál miért van az írva h Coronavirus fertőzés k.m.n. (B3420),
2021. ápr. 9. 13:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt jelenti gondolom, hogy Coronavirus fertőzésre vonatkozik, és az eredmény negatív. Máshogy nem tudom értelmezni.
2021. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Iránydiagnózis a Covid (azt vizsgálták), negatív lett az eredményed. Így nem vagy Covid fertőzött.
2021. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, azóta sikerült beszélni a laborral, és /sajna valóban negatív/ ám nem iránydiagnózis volt, hanem fődiagnózis. az iránydiagnózist azt már tegnap is láttam. de megy a zöld.
2021. ápr. 9. 15:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért sajna, hogy negatív? :D
2021. ápr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 mert bíztam benne h úgymond enyhébb tünetekkel átvészeltem / hőemelkedés, torokfájás, fejfájás, hányinger, hasmenés/ viszont nem tudom h mi a bajom ha ezek fennálnak/ de a kontakt személynek kicsit több problémája volt. de ő sem vesztette el a szaglását. hát ennyi.
2021. ápr. 9. 17:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Apumé negatív lett, a gyorsteszt és a PCR is, pedig olyan beteg volt, hogy ihaj. Nem is törődött bele, megismételték nála, aztán csak kiderült, hogy nem jól vették a mintát. Egy orrlyukból vették, de az is elég száraz volt, nem volt váladék a pálca végén. Szóval megismételték a tesztet, már a gyorsteszt olyan pozitív lett, mint a huzat. Mi így jártunk.
2021. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az is lehet, amit elozo irt, hogy gond volt a mintavetellel. Ugyanakkor az is lehet, hogy van itt egy olyan mutans, ami a mostani pcr-rel nem detektalhato. Eleg nehany nukleotid valtozas a primerek vagy a proba tapadasi helyen es nem detektalja a teszt. Franciorszagban mar azonositottak ilyen varianst, olyan betegekben, akiknek koronavirus tuneteik voltak, de negativ lett a tesztjuk es az orvosaik nem hagytak annyiban. Miert is ne lehetne mashol is, hiszen azzal, hogy a mostani pcr-rel pozitiv egyeneket izolaljuk, igy egy pcr-rel kimutathatatlan variansnak szelekcios elonye van. (Persze a kiteket ki lehet egesziteni az uj variansok detektalasara is alkalmas primerekkel, illetve probakkal, de mindig egy lepessel a virus mogott leszunk.) Esetleg probalj antigen tesztet csinaltatni, amig vannak tuneteid. (Par nukleotid modositas nem feltetlenul jelent feherje szinten jelentos valtozast.)
2021. ápr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, annyi hogy nekem enyhék a tüneteim,/ nehézlégszés , szag ,íz elvesztés nem volt/ az orrom nem volt száraz, és a mintavételt sem éreztem kellemetlennek. ma vagyok a 11 napban, de a fejem még mindig fáj, és enyhe hőemelkedésem van. Nem hinném h a háziorvos kiküldené még egyszer a tesztelőket. :(
2021. ápr. 10. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!