Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki 20 éve rákos volt...

Ha valaki 20 éve rákos volt és most megint rákos ugyanaz a szerve akkor az kiújulás, vagy csak hatalmas pech és véletlen hogy pont ugyanott lett daganat?

Figyelt kérdés

Mert a daganatnak abban a szervben 20 éve nyoma se volt. Tehát gyógyult.

Most ugyanott lett egy folt. Akkor ez kiújulás vagy hatalmas pech és véletlen?


2021. ápr. 10. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Tudtommal 5 év elteltével gyógyultnak lehet tekinteni a daganatos betegeket. 20 év után már nem kiújulás. Talán genetikai oka lehet az újabb daganatnak.
2021. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Relapsus és pech is. (Kiújulás) Nekem sem ugyanabban a szervben újult ki... Egyébként daganatos betegségből nincs gyógyult csak tünetmentes. Az, hogy orvosilag gyógyultnak minősítik 5 év tünetmenetsség után az nem gyógyulás.
2021. ápr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Mindkettő lehet, eleve nem mindegy, hogy pontosan mely szövet rákosodott el, hiába jelenik meg ugyanazon a szerven, lehet 2 tök különböző daganattípus.
2021. ápr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Valószínűbb az új megbetegedés, de valószínűleg valamilyen hajlamosító tényező hatására jelent meg újra ugyanabban a szervben: genetika, életmód stb.
2021. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Ha valaki 20 éve rákos volt, és a gyógyulás után ugyanolyan életvitelt folytat, mint amikor beteg lett (márpedig az esetek túlnyomó többségében ez történik), akkor milyen más eredmény várható?
2021. ápr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Ha valaki 20 éve rákos volt, és a gyógyulás után ugyanolyan életvitelt folytat, mint amikor beteg lett (márpedig az esetek túlnyomó többségében ez történik), akkor milyen más eredmény várható?"


Én is az voltam semmin se változtattam (jó 35 éve találtak rajtam és műtöttek) és itt vagyok.

2021. ápr. 11. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!