Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van bármi elérhető információ...

Van bármi elérhető információ arról, hogy a Sputnik V milyen hatékonysággal véd a mutálódott variánsoktól?

Figyelt kérdés

Az AstraZeneca-ról kijött már, hogy 62%-ban véd a dél-afrikai és a Brazil variánstól is, a Pfizer azt állítja, hogy az ő vakcinájuk ugyanolyan védelmet nyújt. A Sinopharm is 51%-os hatékonyságot ígér (bár ez necces, mert a WHO 50% alatt nem adja meg az engedélyt, szóval itt lehetett akár valami a háttérben, hogy pont 51% lett), viszont a Spunik V-ről semmit nem találtam. Sem azt, hogy véd, sem azt, hogy nem véd a variánsok ellen. Mindenhol a phase 3-as eredményeket másolja minden híroldal, hogy 92%-os védelmet nyújt. De ez még az eredeti, wuhani változatra érvényes.

Ti tudtok valami forrást erre vonatkozóan?



2021. ápr. 16. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
több ezer mutáns vírus variáns van, lehet, hogy ebben a pillanatban is mutálódik a vírus. Amit kérdezel, azt nem tudja senki.
2021. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy a jövőbeli mutációkra hatásos-e, hanem hogy a dél-afrikai és a brazil mutáció ellen véd-e. A google-ön semmit nem találtam ami megerősítené vagy legalább megcáfolná, ami fura. Pedig mindenhogy kerestem.
2021. ápr. 17. 02:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az asztránál rosszabb lenne.
2021. ápr. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!