Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okozhat az IUB Rézgyöngy...

Okozhat az IUB Rézgyöngy pikkelysömört? Bárki, aki szakképzett vagy tapasztalt segítsen!!!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már több hónapja pikkelysömörrel küzdök, de az orvosok és a bőrgyógyász sem tudta megmondani, hogy mi okozhatja. Soha nem volt gyomor ügyileg, vagy bármivel is problémám, betegségem, mondhatni makk egészséges voltam pár hónappal ezelőttig. Azonban elfelejtettem egy aprócska részletet megemlíteni eddig az orvosnak: felrakattam egy IUB rézgyöngy fogamzásgátló "spirált". Rögtön ezután kb. 3-4 hónapra rá hámló, piros foltok jelentek meg a testemen. Elmentem bőrgyógyászhoz, pikkelysömört diagnosztizált.

Felmerült bennem a gyanú, hogy lehet ez váltja ki a bőrbetegségemet, de nem vagyok benne biztos. Mielőtt felrakattam volna utána néztem minden apró részletnek, mellékhatásnak, de sehol nem írták, hogy pikkelysömört okozna.

Éppen ezért szeretnék segítséget kérni ezen a platformon, lehetőleg orvostól (persze ha van ilyen szakterületű felhasználó) vagy aki tapasztalt hasonló tünetet.

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Szép napot!



2021. ápr. 19. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Az autoimmun betegségek a mai táplálkozás hozadékai. A doki azért nem tud róla, mert az akadémikus orvoslásba 17 év késéssel érkeznek el az új elfedezések. (British Medical Journal.) Semmi köze a rézgyöngyhöz.
2021. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs koze, de azt mar elkepzelhetonek tartom, hogy a benned levo hajlamot beinditotta. Nem hormonos, tudom.

Nekem a fogszabalyzas kapcsan volt bajom a femekkel, es nem ismertek el az orvosaim, de a fogszabalyzo levetele utan fokozatosan elmult. Az krom-nikkel otvozet, bar ideiglenesen rez is volt mellette. En azonnal lefogytam, pedig par nap mulva tudtam enni, a hajam megritkult es fako, szaraz, lett, stb, stb... Es a verkepemben a GOT ertek magas volt.

Esetleg a fem nem jo, de attol meg hajlamod van a pikkelysomorre.

2021. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Te Miquel, ha jól emlékszem, te már nem az első blődséget hangoztatod a pikkelysömörrel kapcsolatosan. "Az autoimmun betegségek a mai táplálkozás hozadékai." A mai? :D A pikkelysömört már a Bibliában és az Atharva-Védában is említik...
2021. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nos, kedves utolsó, sajnálom, ha félreértettél., vagy ha nem világosan fogalmaztam. A pikkelysömör kibäszott régóta létezik, csak az nem volt világos, hogy az autoimmun betegség egyik megjelenési formája. Autoimmun betegség is emberi mivoltunk kezdete óta létezik. Azért, mert gondolkodó lényként mindig okosabbak akarunk lenni a természetnél, és ahol csak tehetjük, belepiszkálunk annak a rendjébe. Műkajákkal, készételekkel, ízfokozókkal, állományjavítókkal, vegyszermaradványokkal, növekedési hormonokkal, antibiotikumokkal tömjük magunkat, és csodálkozunk, amikor a testünk benyögi az unalmast. Mintha szennyvizet tankolnánk a kocsinkba, és helyes működést várnánk tőle. De nem kell ennyire belemerülni, hiszen mint abban megegyeztünk, pikkelysömör régen is létezett, mert a glutént már a bibliában is reklámozták, és gluténérzékeny emberek akkor is voltak.
2021. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!