Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi lehet most a halálozási...

Kecskeember kérdése:

Mennyi lehet most a halálozási ráta?

Figyelt kérdés

Amikor megjelent Vuhanban utánna 2% halálozási rátát mondtak, de például volt olyan helyzet amikor a világon felugrott 10,7%-re .

Valószínű, hogy csökkent azóta. Magyarországon 3,65% , de szerintetek világszerte mekkora lehet ez az arány.?

Amúgy szép délutánt kívánok mindenkinek! :)



2021. ápr. 19. 17:39
A kérdező szavazást indított:
1% alatt.
2%
3%
3% felett.
Leírom a halálozási rátát, és megindoklom döntésemet a válaszoknál.
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdemes tisztázni két fogalmat


A case fatality rate az adott, annyi amennyit kiszámolsz a worldometers-en lévő adatok alapján. Ez nem kérdés tárgya, mivel képlettel számolható mennyiség (elhunytak/összes detektált eset)


Az infection fatality rate ettől eltér, valószínűleg alacsonyabb, ugyanis vannak tünetmentes felderítetlen esetek, akik nem kerülnek be a statisztikába. De éppenséggel magasabb is lehet, mivel szegényebb országokban lehetnek olyan esetek, ahol nem derül ki valakiről, hogy koronavírusos, és úgy hal meg. Ezt majd évek múlva fogjuk megtudni, vannak rá módszerek, amikkel lehet becsülni

2021. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
A halálozási ráta simán annyi, mint az influenzában elhunytak száma, csak az sosem volt olyan ijesztő, mint amikor azt mondják, hogy covid. Így hatásosabb és jobban tudnak vele manipulálni. Érdekes, hogy soha nem azt mondják statisztikának, hogy pl. a megbetegedettek 99,89%-a meggyógyul.. Mennyivel pozitívabb statisztika lenne!!
2021. ápr. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Arról nem is beszélve, ha valaki fél éve elkapta, és most meghal autóbalesetben, azt bizony beleszámolják a statisztikába :D Bohócok...Tudom tudom majd ha az én szerettem lesz a lélegeztetőn, meg laposföld hívő vagyok :)
2021. ápr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2: Kevered a szezont a fazonnal.


A koronavírus CFR-je 2,13% jelenleg. Az influenza CFR-je pedig 0.5-1% között szokott lenni az adott szezonokban. Szóval baromira nem ugyanannyi.


A koronavírus IFR-jét, amit csak becsülni lehet, azt becsülik jelenleg 1% körülre (pontosabb becslés a járvány végeztével lehet csak). Ez jóindulattal tényleg annyi, mint az influenza CFR-je, de két eltérő mennyiségről beszélünk. CFR-t IFR-rel nem lehet összehasonlítani. Az influenza esetén az IFR érték 0.1% alatt van egy kicsivel, tehát a becslések alapján a Covid 10x halálosabb.


3: Nem számolják bele.

2021. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, nem számolják bele? tényleg? akkor a szomszéd bácsit miért írták bele a statisztikába amikor ötödjére kapott szívrohamot és az vitte el? Az ismerősömet aki agyvérzést kapott otthonába azt miért? Aki fatálisan karambolozott, azt miért? Gondold át újra. Egyik se volt még otthon pozitív, milyen érdekes ahogy beértek a korházba azok lettek :)
2021. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És most miért is kéne ezeket a személyes sztorikat elhinnem egy random kommentelőnek, miközben bármilyen kórházi dolgozót meg tudok kérdezni, és tudom, hogy nem ez az eljárás?


Egyébként mivel a Covid érrendszeri betegség alapvetően, lehet következménye agyvérzés, de akár szívroham is a szövődményeknek köszönhetően. A közepesen súlyos betegek esetén elég nagy arányban mutatható ki vérrögképződés utólag.

2021. ápr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Cecilia megmondja az igazat.


https://www.youtube.com/watch?v=l2hgvBYseW4

2021. ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!