Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Furcsa a szívverésem, nem...

Furcsa a szívverésem, nem érzem magam jól. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap nyolckor megittam egy nagynkávét, hogy fentmaradjak tanulni. Egy körül már le szerettem volna feküdni, de nem tudtam megnyugodni, és nagyon vert a szívem, éreztem a torkomban is, szinte hányingerem volt tőle. De a gyors szívverést betudtam a koffeinnek. Csak másfél-két óra múlva tudtam elaludni, és előtte többször is kimentem pisilni, hogy kiürüljön a koffein. Végül sikerült elaludnom, de amikor reggel felébredtem, még mindig éreztem a szívdobogásomat. Akkor még nem furcsáltam, de most már furcsálom, és további tüneteim is vannak. Nagyon kényelmetlenül érzem magam, ideges vagyok, zsibbad a fejem, a mellkasom, a vállamnál, és sokszor érzem, hogy el szeretnék ájulni.


Tüneteim:


Gyors szívverés

Magas vérnyomás


Szédülés


Zsibbadás a fejben, melkasban, karban


Remegés


Kényelmetlen

Ideges


Érzem a szívdobogásomat

Torkomban is


A pulzusomat 42-46nak számoltam fél perc alatt, szóval olyan 90 körüli.


Mit csináljak? 18/f vagyok, anyám azt mondja majd elmúlik, de én aggódok, régebben is voltak esetek, amikor néhány másodpercre szabálytalanul vert a szívem,...és ez nekem túl sok véletlennek tűnik...


Hideg víz az arcomon tegnap este még segített, de most már nem...

Nem érzem magam jól...


Várjak még, hátha elmúlik, habár +14 óra alatt nem múlt el alvással együtt, sőt rosszabb lett, vagy menjek el valahová megnézetni? Hová? Ügyelet? Sürgősségi? Mentő?



2021. ápr. 25. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem be vagy pánikolva kicsit...lehet odatett az esti kávé, ha nem szoktad a koffeint, de az már rég kiürült.
2021. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit be vagyok pánikolva, de szoktam inni zöld és fekete teát rendszeresen, abban is van egy kis koffein, de ilyen még nem volt... És ahogy mondtad, az már rég kiürült... Nem véletlenül vagyok megijedve.
2021. ápr. 25. 15:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy írtad, ezekben a teákban egy kevés koffein van. A kávé pedig megdolgozza a szervezetedet, ha nem vagy hozzászokva. Még az enyémet is, pedig én azért napi 3-4 erős kávét biztos iszok.
2021. ápr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szokott ilyen lenni, de már annyira, hogy nekem nyugtatót kell szednem. Amióta szedem a nyugtatót már nem szenvedek emiatt, viszont 18 évesen még nyugtatót szedni kockázatos lenne, és kora. Én 35 éves vagyok de 17 éves korom óta szomatoform zavaraim vannak és epilepsziás is vagyok emellett.
2021. ápr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam szólok, hogy a kérdés kiírása előtt vettem be kettő magne b6-ot, és most már jobban vagyok. Még nem 100%-osan, de asszem életben maradok.
2021. ápr. 25. 16:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hanyagold a koffeint mert érzékeny lehetsz rá. Maradj a teánál. #1 vagyok
2021. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Koffeint én nem is bírok inni, semmilyen formában. Nálam is ezt okozza, sőt a szívem is kihagy tőle, pedig nem vagyok szívbeteg. Ne kávézz.
2021. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jól van, most már én is hanyagolni fogom, csak az a furcsa, hogy nem először ittam kávét...
2021. ápr. 26. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!