Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Diabétesz inszpidusom és...

Diabétesz inszpidusom és epilepsziám van. Lehet összefüggés szerintetek?

Figyelt kérdés

2018-ban diabétesz inszipiduszt állapítottak meg nálam. Évekkel ezelőtt hydrocephalus internus miatt műtöttek, III. agykamra átlukasztása történt, amitől enyhült a tágulat, de a panaszok nem szűntek meg, így epilepszia gyanúval EEG-re küldtek, ami pozitív lett.

MR vizsgálaton semmit sem találtak ezen kívül, Sella MRI az agyalapi mirigy normális állapota mellett szólt, ott sem találtak semmit.


Viszont 3 éve jelentkezett, hogy állandóan szomjasnak éreztem néha magam, és éjjelente rendszerint kiszáradva ébredtem és sokat, hígat, fehéret pisiltem, mint a víz. Naponta volt, hogy 5 litert is ittam, de nagyon sűrűn kellett pisilnem és sokat, ráadásul ez többnyire híg, fehér nem koncentrált vizelet volt.

Sajnos a mai napig ez van, de vannak napok, főleg napközben, mikor nem érzem a szomjúságot és nem is kell annyit innom. Ébredéstől egészenb lefekvésig kb 4 liter vizeletem.


Megjegyés: kaptam orrspray-t (Nocutil) amit be kéne fújni napi 1-2 alkalommal, hogy csökkentse. Nem használom, mert volt mikor befújtam és egész nap alig vizeltem, majd este beindult és éjjel piszok szomjas voltam, folyamatosan ittam, akkor meg nem mertem fújni, mert a kórházban bedagadt a szemem alatt reggelre, és alacsony lett a nátrium szintem.


Másik epilepsziára sem szedem a gyógyszert, mert mellékhatásait éreztem.


Kérdésem: szerinetek lehet összefüggés az epilepszia és a túlzott vizelés azaz a diabétesz indiszipus között?

A vércukrom normális, általában 4.5 és 5.6 között van, nálam valami hormont mondtak, hogy nem termelődik elég, valamiért az agyamnak azon a részén valami nem kóser, de az MR nem mutatott semmit, az EEG viszont igen.


Nem szeretem a pirulákat, de magam sem tudom, hogy szedjem, ne szedjen mit csináljak. Ritkán 6 litert is megiszok egy nap, de egyébként 195 cm és 87 kg vagyok. A legrosszabb, hogy sokszor kínzó szomjúságot érzek és ezért szaporán ver a szívem is ha szomjazok.


2021. ápr. 25. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Mindkettőnek a kiindulása az agyban van. Ezt akár a hydrocephalus is okozhatta. Agynyomás fokozódáshoz vezetett, amely következtében sérülhetett a hypotalamus-hypophisis rendszer, ahol az aldoszteron termelődik, ez felelős a diabetes insipidusért. Valamint sérülhetett a kéregállomány is a nyomásfokozódás miatt, következtében pedig kialakulhattak epilepsziás gócok, ahonnan kiindul.
2021. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyebkent a DI nem okoz allando vizelest. Azt a folyamatos ivas okoz ami a DI okozta allando szomjusag érzet miatt teszel.



Egybekent jo nagy hulyeseg nem szedni a felirt a gyogyszereket. Ha valami nem oke, akkor konzultalj a kezeloorvossal, de nem tul bolcs dontes abbahagyni a javallott gyogyszeteket, hisz pont azért kaptad mert szukseged van ra.

2021. ápr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!