Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szaborrea okozta hajhullás?

Szaborrea okozta hajhullás?

Figyelt kérdés
Nemrég diagnosztizáltak szaborreával. Főleg a fejbőrömön fordul elő (hátul a tarkón, illetve a hajtőnél egy kb húsz forintos méretű területen) de néha az arcomon is előjön (orr, szemöldök). Kezelem teafaolajos illetve kénes samponnal is, emellé az orvos javaslatára Nizoral sampont használok, amit kifejezetten erre a betegségre gyártanak. Ennek ellenére eléggé tartok tőle, hogy az érintett területeken idővel kopaszodni fogok (20 éves lány vagyok, nagyon megijeszt a gondolat). Van esetleg valakinek ezzel valami tapasztalata? Ha továbbra is igyekszem kezelni, akkor megelőzhetem a hajhullást? Vagy idővel mindenképp bekövetkezik?

#hajhullás #szaborrea
2021. ápr. 29. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
20 éves vagyok, nekem is volt, illetve meg is ritkult kicsit a hajam szerintem. Nekem végülis a Bioderma Nodé DS+ sampon használt, a Nizoral nem annyira.
2021. ápr. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Senior Séf ***** válasza:
A Szaborrea minden valószínűség szerint autoimmun betegség, és mint ilyet, nem tüneti kezeléssel kell megoldani, hanem sz okot megszüntetni. Persze OK a tüneti kezelés is, de itt ne áll meg.
2021. máj. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, sajnos ezzel nem igazán lehet mit kezdeni, teljesen eltűnni soha nem fog, maximum különböző gyógytartalmú samponokkal lehet féken tartani. De javítsatok ki, ha nem így van
2021. máj. 2. 21:02
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Mint mondtam, autoimmun folyamatról van szó, ezért gyógyíthatatlan, hiszen az immunrendszer nem felejt. Aminek egyszer nekiugrott, mindig neki fog ezután is. Mindazonáltal helyes étkezéssel tünetmentesen tartható.
2021. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!