Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rendszeresen jelentkező,...

Rendszeresen jelentkező, szúró fájdalom a szív környékén?

Figyelt kérdés
Pár hónapja jelentkezett először a probléma. Minden előjel nélkül elkezdett szúrni a szívem, aztán kb 10-15 perc alatt elmúlt. Azóta ez pár naponta ismétlődik, általában fizikai megterhelés közben (nem ultramaratonra kell gondolni, pár tíz km biciklizés, néhány km lassú futás, hosszú éjszakai munkák stb..). Olvasgattam a neten, legtöbb helyen azt találtam, hogy ez nem szívbetegség, hanem pánikroham, és a stressz okozza, de én kb semmilyen streszznek nem vagyok kitéve a hétköznapokban. Egy füves parkban a lassú kocogás jó időben meg szerintem nem egy stresszes dolog egyébként sem. Valakinek ötlete, esetleg tapasztalata hasonló tünetekkel? Nyilván ha nem találok "házi" megoldást elmegyek orvoshoz, de ha olyan egyszerűen meg lehet oldani, mint a bőséges vízfogyasztás (ez csak példa volt, iszok rendesen) akkor kihagynám az orvost a mostani időkben.
2021. ápr. 30. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem pánikroham, ott jóval több tünet jelentkezik. Az nem jó jel, ha csak terhelésre jelentkezik a szúró fájdalom, ez kisebb és nagyobb probléma egyaránt lehet... A helyedben én mindenképp legalább telefonálnék egyet a háziorvosnak.
2021. ápr. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha fizikai igénybevétel közben jön elő és tényleg úgy érzed hogy nem szorongsz, nem aggódsz semmi miatt mostanában, akkor szerintem kizárt hogy pánikroham. Én elmennék az orvoshoz, az a biztos. Valószínű hogy szívultrahangot és terheléses ekg-t fog kérni, egy futópadon kell majd futnod és közben mérik a pulzust, szívritmust stb.

Nekem is volt hasonló problémám, bár a szúrás mellett volt gyors szívdobogás érzés, szédülés, halálfélelem stb. Kiderült hogy a cukrommal van baj és mivel két orvos is elhajtott azzal, hogy semmi bajom, közben meg napi szinten voltam rosszul, jött egy kis pánik is hozzá. De ahogy kiderült mi okozza, változtattam az étkezésen és teljesen elmúlt. Esetleg próbáld ki hogy sportolás előtt kb fél órával eszel egy kis gyors szénhidrátot pl müzli szeletet, csokit vagy gyümölcsöt.

2021. ápr. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:

"pár tíz km biciklizés, néhány km lassú futás, hosszú éjszakai munkák stb..)...

én kb semmilyen streszznek nem vagyok kitéve"

Kedves kérdező. Létezik belső "csendes" stressz is. Ilyen a vércukor ingadozás, a túlzott testi fáradtság, a testidegen fehérjék, ajzó- és tudatmódosító szerek, a monitorok kék fénye, az éjszakai fennmaradás, azaz a cirkadián ritmus felborítása, stb. A mai ember élete tele van stresszforrással, és baromi nagy kihívás ezeket kiküszöbölni.

2021. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!