Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid kérdés. Ha valaki...

Covid kérdés. Ha valaki átesett a betegségen és megkapja a védettségi igazolványt ez egyenértékű az oltottsági igazolvánnyal?

Figyelt kérdés
Tudok olyan személyről, aki volt beteg decemberben és februárban beoltatta magát. Gondolom én, a betegség leküzdésével kialakul a szervezetben a védettség is. Akkor most hogy van ez?

2021. máj. 4. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kettő ugyanaz. Az egyik fél évre szól, a másiknak nincs érvényességi ideje.
2021. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs oltottsági igazolvány, csak védettségi igazolvány. Védettségi igazolványt kap az is aki oltott, és az is aki covidos volt.
2021. máj. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A betegség után automatikusan adják?
2021. máj. 4. 22:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan igen, gyakorlatilag nem. Rengeteg embernek, köztük nekem sem küldték ki. Nem bírják a tempót...
2021. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kikuldik... En 1,5 honapja varok a kartyara ugy, hogy beteg voltam
2021. máj. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az érvényességi idő eltér, azon kívül ugyanaz.

Elméletben automatikusan küldik, gyakorlatban felejtős, kb. akkorra kapod meg amikor lejár.

2021. máj. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

anyu kovidos volt. nem mondtak neki semmit s én nem nézek tvt.

később kapott kártyát. mondta anyu h őt nem oltották be nem értette h miért kapott kártyát. megnéztem s volt lejárati dátuma.

elmondtam kollégáimnak s ők mondták h ha lejár a dátum akkor kaphat oltást s kap olyan kártyát ami igazolja s azon nem lesz lejárati dátum.

2021. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"ha lejár a dátum akkor kaphat oltást"

Ez butaság, természetesen nem igaz.

A fertőzöttség után 4 vagy 6 hónapra adják ki a kártyát (attól függően, hogy a fertőzöttség alatt sikerül tesztelni aktuálisan, vagy utólag antitest-teszttel), oltás pedig eddig is a fertőzöttség után 3 hónappal már adható volt, most már ezt is eltörölték. Én 1 héttel, apukám 3 héttel, párom 1 hónappal a fertőzés után kaptunk oltást.

Szó sincs arról, hogy a kártya lejárta után lehetne csak kapni. :)

2021. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!