Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyenértékű-e az a drogteszt,...

Egyenértékű-e az a drogteszt, amit a drogériában vásárlok azzal, amit egy munkahelyi vagy alkalmassági drogteszten használnak?

Figyelt kérdés

Lesz a közeljövőben egy alkalmassági vizsgám, ahol vizeletmintával végeznek majd drogtesztet.

Régebben kipróbáltam a füvet elég kis mennyiségben és kíváncsi vagyok, hogy ugyan kimutatja-e még.

Csak azt nem tudom, hogy a drogériákban kapható cannabis teszt megfelel-e annak, amit az alkalmassági vizsgán használnak. Mert az elég gáz lenne, ha a bolti teszt nem mutatná ki a THC-t, az alkalmassági vizsgán meg igen.


2012. júl. 22. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy egyenértékű. Laborban is gyorstesztet alkalmaznak a drogkimutatásra, viszont az érzékenységük ezeknek a teszteknek nagyon eltérő lehet.


Igazából.. mennyire régen volt az a fű kipróbálása és miből lesz a teszt? Ha _tényleg_ egyszeri használatról van szó, akkor a vizeletből kb. 1 hét után eltűnik, vérből ugyanez 24 óra. Rendszeres használat esetén vizeletből max. fél év, vérből max. 1 hét, amíg pozitívat tesztelsz. Hajból viszont így is, úgy is hónapokig kimutatható (de erre ugye ott az örök kifogás, hogy te ugyan nem élsz vele, de jársz Pesten szórakozóhelyekre). - Egy gyógyszerész

2012. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


A fű használata már 9 napja volt. Egy laza kis vékony cigi volt, sima dohánnyal összekeverve benne a cucc.

Katonai alkalmassági vizsgálat lesz, vizeletmintával. A honvédségi leírásban csak annyi található a részletekben, hogy drogteszt, így simán. Semmi egyéb, hogy miképpen történik ez a vizeletből.

2012. júl. 22. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!