Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez már inzulinrezi...

Szerintetek ez már inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés

Glükóz 0 perces: 4,6

Glükóz 60 perces: 6.6

Glükóz 120 perces: 4.3

Inzulin: 16,4

Inzulin 60 perces: 82,9

Inzulin, 120 perces: 44,8

Homa index: 3,34


Miután megjött a lelet, elmentem a háziorvoshoz, hogy kiértékelje, fél szemmel ránézett és annyit mondott, hogy a Homa indexnek 2 alatt kéne lennie, kialakulóban van kis inzulinrezisztencia.

Köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 5. 22:57
A kérdező szavazást indított:
Igen, Inzulinrezisztens vagy
Nem, nem vagy az
Nem, MÉG nem vagy az
27 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

A glükóz és inzulin értékeid is a normál tartományban vannak, ez nem IR. Normális a glükóztolerancia akkor, ha 0 perces vércukor érték 6, vagy ezalatti, a terheléses 120 perces érték pedig kevesebb mint 7,8.

Ha a homa index 4,4-nél magasabb, az IR-t jelezhet. Az ideális érték a 2 vagy alatta, de a homa értékét nagy mértékben befolyásolhatja az is, hogy a vizsgálatot milyen módszerrel, a menstruáció melyik ciklusnapján végezték.

2021. máj. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bereczki Tünde ***** válasza:
47%
Nem inzulin függő
2021. máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az endokrinológusom azt mondta, hogy a 120 perces inzulinnak 40 alatt kellene lennie. Szóval én úgy gondolom, hogy kialakulóban van. Diétával rendbehozható.
2021. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!