Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 16 év alattiak miért csak...

16 év alattiak miért csak beoltott szülővel mehetnek moziba?

Figyelt kérdés
A cinema city facebook oldalán egy kommentben olvastam hogy ha kinyitnak a mozik akkor ez így lesz illetve a vendéglátóhelyek belső tereinél is. Viszont ennek a korlátozásnak semmi értelmét nem látom. Ebből a korosztályból így szinte csak azok maradnak meg a mozik esetében akik a kisgyerekes szülők. Nem hiszem hogy a legtöbb tinédzsernek az lenne a legnagyobb vágya hogy a szüleivel nézze meg az akármilyen filmet a barátai helyett szóval ők így nem is nagyon fognak moziba menni. Illetve nem értem hogy miért ne ülhetne be pár 14-15 egy étterembe ha éppen úgy van kedvük. Nem az ő hibájuk hogy nem oltják őket és ez így elég nagy kib*szás velük szemben. A húgom is alig várta hogy nyáron végre mehessen valahova a barátaival erre kiderül hogy kb sehova nem fognak tudni menni. Engem nem érint mivel 19 vagyok és be is oltattam magam de ezt továbbra sem értem. Valaki el tudná magyarázni hogy mi értelme van ennek?

2021. máj. 7. 01:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Manipulálás a 'vakcina' beadatására.
2021. máj. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De épp ez az hogy a 16 év alattiakat nem is oltják
2021. máj. 7. 02:12
 3/13 anonim ***** válasza:
De fogják.
2021. máj. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen fogják de még kitudja mikor. Az mozik, éttermek viszont nyitnak és a fiatalok is mennének ha nem lenne ez a szülős hülyeség.
2021. máj. 7. 02:37
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell szülő, bárki beviheti őket, aki elmúlt 18 és van védettségi igazolványa. Akár te is 19 évesen. Szerintem előbb-utóbb megjelennek azok az emberek, akik mondjuk 2500-ért (aminek egy részét elviszi a mozijegy) bekísérik a 18 alattiakat a moziba és utána egyszerűen kisétálnak az ajtón, a kormány hülyesége miatt simán lenne ebben üzlet.
2021. máj. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Mert ha oltatlanok zárt térben együtt vannak hosszabb ideig, az esélyt ad, hogy egy vki is sok embert megfertőzzön. Ezt igazán be lehetne látni. Mondhatni persze, most már, hogy aki akart, hozzájuthatott már az oltáshoz (de ez se igaz teljesen), saját felelősségére mindenki úgy betegszik meg, ahogy akar, de ha emiatt sokan vannak kórházban, az nemcsak közkiadás mindannyiunknak, hanem erőforrásokat von el más eü. ellátásoktól is. És még most is nagyon sokan vannak coviddal kórházban. Igaz, hogy "szépen" megy lefelé (azért az idézőjel, mert a csökkenésbe az is belejátszik, hogy sokan nem saját lábukon, gyógyultan hagyják el a kórházat), de ha mindenben fel lennének oldva a járványügyi korlátozások, akkor még egyáltalán nem is biztos, hogy magától is csökkenő lenne a trend (a mostanra elterjedt brit mutáns reprodukciós rátája csak 70-80%-os nyájimmunitásnál megy 1 alá, külön óvintézkedés nélkül, és még csak talán 50%-nál ha tartunk).
2021. máj. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert alapvetően az a szabály, hogy csakis oltottak mehetnek.

Mivel a gyerekek nem olthatóak, viszont értelemszerűen a család részei, nekik ennyi engedmény jár, hogy az oltott szülő viheti magával a gyerekét.

2021. máj. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De akkor már nem értem hogy miért nem teljesen mindegy hogy szülővel vagy az nélkül mennek mivel ígyse úgyse vannak beoltva
2021. máj. 7. 10:49
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

Mint írtam, az alapbeállítás az, hogy NEM mehetnek moziba, hiszen nincsenek beoltva.

Ez egy szülőknek szóló engedmény, hogy ők vihetik magukkal a kiskorú gyereküket.

2021. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De nem az ő hibájuk hogy nem oltják őket
2021. máj. 7. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!