Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valakinek daganata van az...

Ha valakinek daganata van az látszik a vérképből?

Figyelt kérdés
Szokott valamelyik érték eltérést mutatni?

2021. máj. 7. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, általános vérképből nem.

Bár hallottam olyasmit, hogyha célzottan azt keresik, akkor ki lehet mutatni.

2021. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vanak úgymond tumormarkerek, de azok sem egyszerűek / megbízhatóak. Sima vérképben ("kislabor") ezek ált nincsnek vizsgálva. Ha már sima vérkép is brutális (nagyon magas fehérvérsejt pl) akkor sokszor már olyan előrehaladott, hogy gyakran semmit nem lehet tenni.


Tehát abban ne bízz, hogy egy sima vérképből minden kezdeti stádiumú rákot ki lehetne olvasni.

2021. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Aha, szóval érdemes egy tumormakeres vizsgálatot csináltatni.

Kezdetei stádiumban semmi tüneteket nem okoznak a daganatok gondolom.

2021. máj. 7. 20:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A magas vörösvérsejt-süllyedés például többek között daganatra is utalhat. De ez nem jelenti azt, hogy normál értéknél ne lehetne kezdeti stádiumú daganatod, én ezt olvastam.
2021. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább azt mondanám, hogy a magas süllyedés sokféle betegségre utalhat, gyulladásra, fertőzésre is. Egy negatív általános vérkép normál süllyedéssel pozitív jel, rosszindulatú folyamat esetén ritka. Mindenképpen érdemes általános vérképet csináltatni. Ha a háziorvos a tumormarkereket is negnézeti, még jobb.
2021. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2021. máj. 8. 11:34
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
Azért a vérkép sok mindenről árulkodik. Ha az embert vérvételre küldik, az azért van, mert annak eredménye után tudnak tovább indulni. Hidd el tökéletes vérkép mellett, nagyon kicsi az esély rá hogy bármi nagy baj legyen.
2021. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!