Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lesz akkor,ha valaki...

Mi lesz akkor,ha valaki szeretné beoltatni magát Szputnyik vakcinával,de nem lesz rá alkalma, ha kivárja a három hónapot és akkor lemerad az oltásról,mivel úgy tudom nem fognak újakat beszerezni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy már nem kell kivárni a három hónapot,de sok orvos és korábbi tudományos vizsgálatok is ezt támasztják alá.

Érdekes,hogy hirtelen nem kell kivárni a három hónapot,mivel ha így tennének, nem tudnák felhasználni a temérdek kínai vakcinát.

Miért van ez így? :(



2021. máj. 9. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Milyen három hónapot kell kell kivárnod?
2021. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, minden beoltott vakcina mellé egyet eltesznek tartalékba, második oltásra. A három hónapot én sem értem.
2021. máj. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Az astránál van 3 hónap, összekeverted.
2021. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Kevered az Astrazenecával. A második Szputnyikot 21 nap után adják.
2021. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem beteg volt, és akkor mondják azt, hogy 3 hónapon belül nem oltanak, és most egyszer csak azt mondják, hogy mégis lehet. Ezt én sem értem. Lemaradni nem fogsz szerintem, ellenanyagod van egyelőre, kártyát is kapsz. Ha a 3 hónapot nem is, de ne most rögtön adasd be szerintem.
2021. máj. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Addig vártak három hónapot, amíg nem volt elég oltóanyag. Aki beteg volt, annak természetes védettsége volt, így előnytelen lett volna nekiadni az oltást, amit az is megkaphat, akinek semmiféle védettsége nincs.

Kérdező, ha már nem vagy beteg, nyugodtan foglalj időpontot az oltásra!

2021. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg valóban úgy tervezik, hogy nem vesznek többet belőle, de ha lesz rá igény, miért ne vehetnének, plusz idővel biztos kikerul az állami monopóliumból és megvásárolható lesz.
2021. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Március végén voltam PCR teszten, ahol megállapították,hogy pozitív lettem. Ezért írtam, a három hónapot.
2021. máj. 10. 08:04
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Már rövidebb ez az idő,van elég vakcina.
2021. máj. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az oltottak ellenanyag szintje jóval magasabb, mint azoké, akik betegek voltak. Kérdés, hogy ez mennyire számít. Azaz, elég-e az a szint is a védettséghez, amit a betegség átvészelése ad. Egy ideig biztos elég, de kérdés, hogy az oltás tovább véd-e, mint a betegség átvészelése.

Ha igen, akkor érdemes oltatni, és nem kell kivárni a 3 hónapot. A volt fertőzöttek oltás utáni ellenanyag szintje messze a legmagasabb.

2021. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!