Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívbetegek, voltatok már TTE...

Salx Narval kérdése:

Szívbetegek, voltatok már TTE vizsgálaton?

Figyelt kérdés
A vizsgálat menetét ismerem, arra lennék kíváncsi mennyire kellemetlen ez a vizsgálat a gyakorlatban.

#vérrögképződés #TTE vizsgálat
2021. máj. 21. 05:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellemetlen a vizsgálat, ez egy mellkasi ultrahangvizsgálat, először oldalfekvésben, utána pedig hanyattfekvésben, nyilván az ultrahang-gél lehet kellemetlen, de még sose panaszkodott nálunk egyetlen egy beteg se a vizsgálat kényelmetlensége, kellemetlensége miatt, teljesen kibírható, nem kellemetlen :)
2021. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de azt azt hiszem nem egyről beszélünk, amiről én érdeklődnék azt a nyelőcsövön keresztül végzik. Amiről te írtál az egy sima szívultrahang.
2021. máj. 21. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont te tetted fel rosszul a kérdést, gondolom, laikus vagy, ebben az esetben nem célszerű rövidítéseket használni, ha nem vagy biztos a jelentésükben, kardiológus rezidensként természetesen tudom, melyik vizsgálat melyik. A nyelőcsövön keresztüli vizsgálatnak TE, vagy TEE egyébként a rövidített megnevezése, a TTE vizsgálat az az a mellkason keresztüli vizsgálat, amit leírtam. A nyelőcsövön keresztüli vizsgálat valóban kellemetlenebb, van, aki szokott kérni hozzá dormicumos szedálást, van, van, aki nem. Hála istennek ilyen vizsgálatot még csak láttam, ahogy végeznek a kollégák, nekem még nem volt ilyen vizsgálatom. Nyilván érzi az ember, hogy valami van a torkában, nyomja, stb, de azért a kollégák igyekeznek a lehetőségekhez képest kíméletesen végezni.
2021. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm és valóban laikus vagyok, mondhatni egy leendő áldozat. Próbáltam rákeresni a TTE vizsgálatra ami a vizsgálatkérő lapomon van de úgy tűnik elnéztem és a TEE-t olvastam. Ezek szerint mégsem kell betojnom, mert sima ultrahangvizsgálat lesz. Hála neked nem kell végigizgulnom a hétvégét. Köszönöm.
2021. máj. 22. 03:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, örülök, hogy tudtam segíteni :)
2021. máj. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!