Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miből lehet megállapítani, ha...

Miből lehet megállapítani, ha vizesedik valaki? Mivel lehet enyhíteni?

Figyelt kérdés

Édesanyámat elég súlyosan érinti ez a probléma, kétnaponta vízhajtót szed, a lábai meg vannak dagadva. Amikor hozzáér a lábához, az ujjnyomás jónéhány másodpercig ottmarad, néha szószerint vissza sem simul, egy apró bemélyedés marad a bőrén. Ez a víz jele, amit az utóbbi időben én is tapasztalok magamon. Híztam is az elmúlt hónapokban, ami a helytelen étkezés eredménye, viszont az én lábamon is enyhén jelentkezik ez a "megmaradó ujjlenyomat". Lehet hogy túlreagálom, és simán csak túlsúlyos vagyok, de kíváncsi vagyok más mit mond erre.

20/lány



2021. máj. 21. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ödémásodtok. Én nem szedek vízhajtót, de szakrendelésre járok, félévente írnak fel kompressziós harisnyát, illetve fáslit.
2021. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sosem fogom megérteni, hogy miért ír ki vki egy olyan kérdést, amire tudja a választ. És meg is válaszolja magának. A két kérdésedre, az alatta lévő írásodban benne van az összes válasz.
2021. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ödémásodásnak oka van, elsősorban azt kellene kivizsgáltatni, és kezelni. Ez lehet keringési, vagy akár veseprobléma is akár.

Ha a kiváltó ok nincs kezelve, akkor a vízhajtó önmagában semmit nem ér.

Ha valakinek a kezelt betegsége ellenére víz gyűlik fel, akkor a doki tud kipróbálni más vízhajtókat, esetleg még lehet próbálkozni vízhajtó teával. Mindezek mellett a vízhajtásnak is vannak szabályai, mellette sokat kell inni, és ajánlott a lábát vízszintesen felpockolni.

2021. máj. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!