Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laparoszkópos epehólyag...

Laparoszkópos epehólyag műtétnél milyen altatást alkalmaznak? Mennyi idő utána az ébredés? Meg amíg tud már beszélni a műtött?

Figyelt kérdés

Mély altatás vahy bódítás?

Anyumat most műtik, másik városban lakunk. Várom a telefont, mi van, már eltelt 1,5 óra! Elvileg maga a műtét 45 perc kb, az ébredés 10 perc, ahogy olvasom, ez normális hogy még hívott a bent lévő családtag?


2021. máj. 22. 19:28
 1/9 A kérdező kommentje:

*Még NEM hívott

SOS valaki írjon, akinek van tapasztalata csak olyan !!

2021. máj. 22. 19:29
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor leviszik felèbresztik, de én pl vissza aludtam. Sőt egész nap aludtam, kàba voltam. Inkább hívd a kórhàzat, biztosan minden rendben
2021. máj. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Még pár órát hagyj neki, ugyan elvileg csak bódítás, de azért egy mütét után elég sokáig tart, mire van ereje telefonálgatni.

De nálam pl. a mütét kezdete csúszott egy sürgösségi eset miatt két órát, ez sem kizárt.

A mütét után meg kb 2,5 órával jutottam oda, hogy eszembe jusson felhívni valakit is.

2021. máj. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mélyaltatásban végzik, de az ébredést nem úgy kell érteni, mint amikor reggel felébredsz.

Felébresztenek, ellenőrzik az életfunkciókat, utána a mélyaltatásból ébredő betegek 99.99%-a visszaalszik, természetes alvással.

No para.

De ha gondolod, felhívhatod az osztályt ahol fekszik, és az általános állapotáról egészen biztos, hogy kapsz tájékoztatást.

Részletes információkat csak a kezelő orvosa adhat, de minden mást a nővérek is elmondanak.

2021. máj. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi lehet érdemben csak holnap tudsz vele beszélni. En altatás utan nagyon kába voltam, sőt az egész délutánt átaludtam es valamikor hajnalban keltem fel. Bár nem epe műtét volt. Szóval én is azt ajánlom, hogy hívd az osztályt és nyugi valószínű még eléggé kótyagos, vagy alszik.
2021. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, közben hívtak, kihozták. Keresztapám van bent nála, ő orvos (csak nem azon az osztályon), azt mondta még várjak 1 órát kb utána próbáljam hívni....
2021. máj. 22. 20:05
 7/9 A kérdező kommentje:
Én hívom, elvileg a kis szekrényben, fiókban van a telefonja, nem akarom zavarni sem, de muszáj hallanom a hangját. Vagy ne zaklassam? Ha még álmos akkor megtalálja a telefont, lesz annyira éber? Nem fáj neki a mozdulat - még ha laparoszkópos is, de mégis friss műtét. Ha pl nyúl a telefonért, nem esik le az ágyról ugye?! Lehet ezek hülye kérdések (meg mondta Keresztapám, hogy ha nem tudja fölvenni Anyu, akkor csörgessem sokáig, ha nem hallja meg, akkor a nővér ott van a közelben segít - ebben nem tudom azért mennyire bízhatok) csak hát na....
2021. máj. 22. 20:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mélyaltatás van,intubálással. Én azt gondoltam, hogy rögtön ébredés után hívtam a családomat,de 3 óra eltelt, mire magamhoz tértem, még akkor is összevissza beszéltem. Már teljesen kivoltak, hogy mi van velem. A férjemnek volt ugyanilyen műtéte, ami nem várt események miatt 3 órán át tartott. Amint kitolták a műtőből, vissza a kórterembe, már azonnal üzent írásban. Elütés nélkül. Beszélni 1-2 óra múlva érezte magát képesnek. Ő teljesen összefüggően, tisztán beszélt. Teljesen normális, ha még pár óráig nincs magánál, a szobatársaim is így voltak. A nővérek eleve 3-4 órát számoltak rá a hozzátartozóknak, hogy mikor telefonáljanak. Ha nincs közvetlen a kezénél a telefon, akkor nem olyan egyszerű elérni, mozogni rögtön. A nővérek segítenek. Nem volt kibírhatatlan a fájdalom,de fájt. Végülis eltávolítanak egy szervet. Laparnál nem a sebfájdalom jelentős, hanem a bent maradó levegő tud nagyon fájni, illetve van, aki erzi a drain csövet. Én azt nem éreztem. De két órával azután, hogy magunkhoz tértünk, mindnyájan saját lábon mentünk ki a mosdóba, és simán ellátuk magunkat már a műtét napján.
2021. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Végül másnap tudtunk először beszélni. Mondta, hallotta a hivast, de aludt, nem volt ereje neki sem. Azóta jól van.
2021. máj. 30. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!