Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aggódjak-e? (Epe kő)

Level 9.1 kérdése:

Aggódjak-e? (Epe kő)

Figyelt kérdés

Édesanyám már lassan 1 éve epekőben szenved.

47 éves és három havonta kap görcsöket / érzi rosszul magát.

Nem mer elmenni műtétre, mert olvasta hogy csak rosszabb lehet. Féltenem kellene édesanyám életét?

Úgy olvastam ez egy elég gyakori betegség.



2021. máj. 23. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egy orvos párti, de ezzel jobb lenne elmenni orvoshoz, mert általában jól kezelhető.
2021. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
56%

Nézd! 32 éves vagyok, még epeköves.

Szoptatom a babám, így jeleztem a dokinak, hogy nem szeretnék műtétet, mert még nem szeretném leválasztani a 2 hónapos kicsit.

Válasz: az életével játszik. És szépen elmagyarázta mik lesznek a következményei. 😐

2021. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
U.i.: Elég sok pénzt ott hagyott már az orvosoknál, ők azt mondták előbb, vagy utóbb műteni kell.
2021. máj. 23. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Ki kell muteni
2021. máj. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minél előbb kell műteni, mert amíg kicsi a kő laparoszkópi@s műtéttel is el tudják t@volítani,vágás nélkül, ha már nagy, mindenképpen vágni kell, az még lassabban gyógyul. Ha meg elzárja az epevezetéket, tényleg az életével játszik.
2021. máj. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
58%
Sajnos valami oknál fogva ma minden epekőműtét az epehólyag eltávolításával jár. Az meg sok jóra nem vezet. Igaz viszont, hogy lecsökken/megszűnik az epekő okozta kockázat.
2021. máj. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, féltened kell. Anyám mire rávette magát, hogy elmenjen a korházba, már alig tudott járni, olyan fájdalmai voltak. 7 darab ujjbegynyi követ szedtek ki belőle. Ha nem megy, szerintem előbb-utóbb belehalt volna. A műtét során semmi gond nem volt.
2021. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, mai napig semmi problémája nincsen a műtét óta (7. voltam).
2021. máj. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!