Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek torokfájás ellen...

Mit tegyek torokfájás ellen házilag, ami pár napon belül elmulasztja a torokfájást?

Figyelt kérdés

Orvosnál már voltam tegnap, de nem fogadott, mondván vírus van és nem fogadnak. Próbáltam már a sós vizes öblögetést, cukorka, gyógyszer ( antibiotikum, tantum Verde ) , méz és tea .


Éjjel alig alszom ...



16/L


2021. máj. 26. 09:05
 1/8 anonim válasza:
100%
Mézet egy-egy kis kanállal egyél + langyos tea. A forró tea se jó. Egyél darabosat, ami leviszi a lepedék.(pl. pirítós kenyér) nekem ez szokott segíteni kb 3-4 nap alatt. Orvoshoz csak akkor menj, ha nem múlik el.
2021. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2021. máj. 26. 09:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot? Melyiket? Mennyit? Honnan? Mióta szeded? Biztosan bakteriális a torkod?

Torokgyulladásra a DM-nek vannak kiváló készítményei, Mivolis a márkája, a szokott kék, DM-es kinézetű dobozban. Van cseresznyésnek mondott szopogatósuk torokfájásra, borzasztó az íze, de nagyon hatásos. Aztán egy hosszúkás dobozban van lándzsás útifű cukorka, ez gyorsan rendezi a torkgyulladást.

2021. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Strepsils plus

Méz

Gyógynövényes gyömbéres tea

Kend be a mellkasodat és a hátadat tigris balzsammal, vagy wick vaporub kenőccsel

Kösd be sállal a torkodat

2021. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Preventan quattro-t tudom ajánlani. Nekem mindig beválik!
2021. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rajtam eddig mindig segített a sósborszesz: 1 stampedlinyi langyos vízbe 2 cseppnyi sósborszesz (ne többet, mert kimarja a torkod és az fog fájni!!!).

Ezzel gargarizálni, naponta 4-5-ször.

Nátha esetén pedig a nyitott sósborszeszes üveget mélyen szagolom, le a tüdőre (3-4 szívás, ne több!!). Orron beszívni, orron kifújni.

Lehet, hogy másnak nem segít, de nekem évek óta ez a terápiám.

2021. máj. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Használtad a sósborszeszt? Segített?
2021. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha engem kérdezel (#6. válaszoló), akkor a válaszom legelső mondata úgy szól, hogy rajtam eddig mindig segített a sósborszesz, csak 1 stampedlinyi vízbe MAX. 3 cseppet csöppents, aztán gargarizálj, öblítsd a szád.
2021. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!