Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Izomrángás mitől lehet?

Izomrángás mitől lehet?

Figyelt kérdés
Olyan pl. hogy megrándul egyszer a kezem, egyszer a combom, egyszer a vállam, van olyan hogy a talpam egy tök nagyot ráng, szinte elmozdul. Nem sportolok már, vitamint szedjek, ha igen milyet? Miket lehet tenni még? Ez kb rendszeres, már nagyon régóta tart

2021. máj. 26. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Magnéziumot szedjel
2021. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Az izomrangasok nagyon gyakoriak.


Sok fele oka lehet.

Pl ilyen a stressz, feszultseg. Ez ellen nem nagyon tehetsz mast, mint hogy ezeket megprobalod kiiktatni. Mondani konnyu, tudom...


Valaminek a hianya. Pl magmezium. Erdemes nezetettni egy sima mg szintet. Ha van lehetoseged, ne sima, hanem szerum magnezium szintet nezess.

Ha ez a baj, akkor Magnerot, vagy valamilyen SZERVES mg keszitmenyt hasznalj, ez hasznosul csak.


Es akkor meg 2 fele lehet a baj.


Az egyik az un bfs, ez egy joindulatu izomrangas, aminek az okat a mai napig nem tudjuk, joindulatu, teendo nincs vele, csak elviselni.


Es a rosszabb verzio: motoneuron betegseg. A mozgatoneuronok elhallnak, sorvad az izom, 2 ev alatt bekovezkezik, az altalaban fulladasos halal. DE! Nagyon ritka betegsegrol van szo, 40 ev felett kezdodik (korodat nem tudom), es nem testszerte lennenek rangasok, hanem jellemzoen 1 vegtagon, es megjelenne a sorvadas is, nehezesdre esne irni, jarni, beszelni stb stb.



Szedj magneziumot, probald meg h nem stresszelsz, aztan ha nagyon nem mulik 6 het alatt sem a magneziumra es az egyeb laborleleteid is rendben vannak, akkor menj el egy neurologushoz.


De addig relax.

2021. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2es vagyok.


Elkerulte a figyelmemet amit irtal a vegen.

Sportolj, az fontos.

Es ha regota tart, akkor tenyleg nem kene aggodnim

2021. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
B6 és B12 is fontos, ezt csak kiegészítésként írom az előző kommentelőkhöz.
2021. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nálam kb 3-4 hónapja van jelen sajnos.Neha kevesebb van egy nap,van amikor nagyon sok.Fogalmam sincs mitől lehet.Vegig jártam az orvosokat már,labor,koponya mr/mra,emg, eng negatív.Sajnos nagyon stresszelek ez miatt, lehet már ezért is van.Ma pl sokszor érzem.Neked mióta tart?
2021. máj. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ja és magnézium,b vitamin komplex,kalcium állítólag jó rá.Mondjuk én szedem, de nem sok változás van.
2021. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Nekem elalváskor és álmomban ráng állandóan, mióta a páromat ismerem. Szerintem ez nem ugyanaz, mint ami neked van, de mindenesetre érdemes lehet megvizsgálni a dolog pszichológiai eredetét.
2021. máj. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 az egy másik jelenség, sok embernek van ilyen. Már ha arra gondolsz, mikor már éppen elaludtál, és akkor van egy testrészt vagy az egész testet érintő hirtelen nagy rángás.
2021. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
mizu veletek azota?
dec. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!