Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akkor most tüdőgyulladásom van?

Akkor most tüdőgyulladásom van?

Figyelt kérdés
Megvagyok fázva pár napja...Viszont olvastam neten,hogy a mellkasi fájdalom és a sárga váladék felköhögése tüdőgyulladásra is utalhat.Semmi más bajom sincs,a megfázásból is jövök kifele,már nagyon a végén járok,a köhögés végig megvolt viszont az utóbbi 2 napban felszakad a váladék és ez a váladék sűrű és sárga színű.Ha sokat köhögök akkor fáj a mellkasom is.Ritkán vagyok megfázva szóval nem tudom hogy ez normális e vagy kezdetleges tüdőgyulladásom van-e.A közérzetem jó,lázam se volt,hidegrázásom se.Valaki?

2021. máj. 27. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami felső légúti bakteriális fertőzés, ezért sárga a váladék. A tüdőgyulladás az esetek nagy részében lázzal járna. Ha ürül a váladék az jó jel, a fertőzés végét járod.
2021. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor nem kell orvoshoz fordulnom vele?Elég hogyha itthon kipihenem?Mikor megvoltam fázva kaptam köhögésre valami szopogató tablettát azóta szakad fel.Akkor gondolom szedjem tovább.


Egyébként köszönöm válaszod,megnyugtattál.

2021. máj. 27. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Te még soha életedben nem köhögtél? Viszont maradj otthon és pihenj, mert ha nem teszed, akkor tényleg ráhúzódhat a tüdődre. És ha pár nap alatt nem javul, akkor menj orvoshoz, mert akkor antibiotikum kell.
2021. máj. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, köptetőt mindenképp szedjél!
2021. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
A háziorvoshoz mindenféleképpen menj el. Minél hamarabb, annál jobb. A bakteriális fertőzésekre antibiotikum kell. A tüdőgyulladás pedig nem vicc és járhat láz nélkül is. Sőt mellkasi fájdalom nélkül is.
2021. máj. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!