Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőgyulladással bekerült a...

Tüdőgyulladással bekerült a kórházba?

Figyelt kérdés
Ha valaki covid tüdőgyulladással bekerült a kórházba,annak tapasztalatok alapján mennyi napot kell ott feküdni,ha nem lesz súlyosabb,tehát simán egy tüdőgyulladás milyen időtartam alatt kezelhető olyan "szintre",hogy hazaengedjék? 60 éves,nehéz légzés,87-es véroxigénszint,láztalan.Mindenkinek nagyon hálás vagyok,aki válaszol!

2021. márc. 31. 05:47
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Öt nap.
2021. márc. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen!
2021. márc. 31. 06:17
 3/10 anonim ***** válasza:
De ez csak egy körülbelüli érték.
2021. márc. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10 nap, ez idő alatt jár le, hogy már nem fertőz tovább..
2021. márc. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Neki lejárt a 10 nap karantén szombaton,de az állapota most lett ilyen,hogy kórházba került sajnos.
2021. márc. 31. 22:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy az illető hogy van?
2021. ápr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de most láttam csak. Hála az égnek már kiengedték a kórházból,otthon van.Annyit látni, ha többet tesz-vesz,akkor elég hamar elfárad.

Nagyon féltünk,hogy bekerül a kórházba,de így utólag ez volt a legjobb megoldás,ott tudták a legjobb kezeléseket adni. Erre az ember otthon már nem képes,csak az orvos.

2021. ápr. 23. 23:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Hála a jó égnek.

Nem tudom, oltva van? Anyukám is kórházba kerult, nincs oltva, nagyon ellen van, de ezek után, hogy így járt már biztos elhiszi ő is mint én, hogy ez nem játék pláne ilyen életkorban. :(

2021. ápr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom anyukádat,de a kórházban jó helyen lesz,tényleg ott tudnak rajta segíteni. Nem szeretnék tolakodó lenni,de megkérdezhetem hogy van?Ehhez szakember kell,nem vagyunk mi elegek.

Nem volt oltva,pont emiatt,hogy nem nagyon hitték el, hogy mire képes ez a vírus a szervezettel. Mondjuk akkor még ha regisztrálva lettek volna,akkor sem kerültek volna sorra,mert mikor ők elkapták,nálunk még az elég idős korosztályt oltották.

Azóta felregisztráltam őket,de ugye most 3 hónapig nem adják be nekik.

Anyukádnak mielőbbi gyógyulást kívánok!

2021. ápr. 25. 01:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszi az egyuttérzést. Bocsi nem tudom röviden leírni. Hátha mást is motivál, hogy ne féljenek, kórházban jó kezekben vannak.

Anya szerencsére nem fulladt be és így nem kerult lélegeztetőre, de annyira legyengult, hogy felállni se volt ereje. Nem tudott enni, fájt a gyomra. Inni se nagyon ivott. Kétségbe voltunk esve telefonon hívtuk anyát mindig húgommal hogy, hogy van. A végén már arra se volt ereje hogy felvegye a telefont, csak aludt és aludt, akkor már bátyámmal kommunikáltunk ő se tudta mitévő legyen. Húgom közelebb lakik megbeszéltuk menjen el és hívja a mentőt. Akkor lett pozitív a covid tesztje, előtte pár nappal még negatív. Surgősségin röntgen kimutatta a baloldali tudőgyulladást, rárakták infúzióra akkor estére, másnap hazaengedték :/ hát ennek nem örultunk , reméltuk hogy felerősítik, megtámogatják a gyógyulását.

Aznap anya elvolt, erőre kapott, enni nem igazán tudott, kapott sok gyógyszert, de estére már kezdett újra gyengulni, rosszul lenni. Reggel még makacskodott, hogy oké lesz ő, de délben ahogy felkelt mondta hogy rendben hívjuk megint a mentőt, alig volt ereje felállni, úgy érezte belepusztul a gyomorgörcsbe, hányt is, mentő két óra múlva ért ki!

Végul surgősségin vérképet hasonlították a két nappal azelőttihez és mondták hogy komoly indokkal maradhat bárki befekvő, tehát mindegy hogy nem bírsz már lábra állni 64 évesen, kiszáradás veszéllyel, tudőgyulladással,mehetsz haza. Ez szörnyű.

Végul meglátták a vérképen hogy igencsak trombózisveszély áll fenn,de az azelőtti vérképen is látható volt. Életébe kerulhetett volna, hogy hazakuldték. Ezért most maradhatott, nem mozoghat, állhat fel 5 napig (már kedden lejár) CT kimutatta a tudőembóliát, szerencsére csak egy és kisebb vérrög van a jobb tudőben, ami már reméljuk feloszlott. Támogatják a légzését kis csövek segítségével az orrán keresztul kap oxigént. Kapja injekció formában reggel/este a vérhígítót és gyakran infúziót is mert még mindig hol ímmel-ámmal eszik, iszik. Nagyon furcsa, hogy minden másnap jobban van, minden másik másnap pedig elég rosszul, mától ez végre úgy tűnik alábbhagy ma csak gyenge,evés megint persze ismét nehezebb. És két este magas láza is volt, alig tudták levinni, tegnap este már az se volt szerencsére. Na és folyton inhalálnia is kell a köhögés miatt.

Még csak tegnap mondta telefonon, hogy végre úgy látja, hogy túl lesz rajta. Kemény amint átment, inkább ez a hullámhegyek,völgyek voltak ijesztőek. És hát ilyen korban már a tudőgyulladás nem játék.

2021. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!