Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A szivemnek bal tengely...

A szivemnek bal tengely állása van az ekg szerint. Ez vissza állhat kp tengely állásra?

Figyelt kérdés

2021. máj. 29. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Erről miért nem az orvost kérdezted ?

Kétlem, hogy az oldalon bárki tisztában lenne ezzel.

2021. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ. Terhesség, kor, megelőző betegség, COVID vagy más. mennyi idős vagy, milyen nemű és voltál-e beteg az EKG előtti időszakban?
2021. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen. Tegnap voltam ügyeleten szèdültem ájulás érzések voltak rajtam. Előtte volt több ekg-m azok szerint kp tengely állású volt a szívem . Az ez előtt történt ekg-k kb 2 hónapja volt. Akkor nehéz legzessel vizsgálták mellkasi panaszokkal. Érdemi eltérést nem találtak, csak eléggé érdekes hogy miért megy el a szív tengely állása.
2021. máj. 29. 13:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Például akkor megy el, ha megnagyobbodik a szív.

Mennyi idős és milyen nemű vagy?

2021. máj. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
26 éves srác vagyok. Márciusban történt szív ultrahang, mellkas RTG, mellkas ct, egyik vizsgálaton sem volt nagyobb a szív egyedül mitralis prolapszust találtak ami elvileg nem igényel kezelést. Nekem viszont feltűnt a tegnapi ekg-n a pr interval ami nálam, 354 volt az orvos meg sem említette csak én olvastam utána hogy ennek 150-200 közé kellene esnie bár nem tudom hogy ez mit jelent.
2021. máj. 29. 14:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Megnyúlt PR lehet I. fokú AV-blokk.

Bal tengelyállás valakinél normális, ezen kívül okozhatják:

( - magas vérnyomás)

- bal anterior hemiblokk

- Wolf-Parkinson-White syndroma

- inferior myocardialis infarctus (alsó fali)

- kamrai tachycardia.


Ezeket tankönyvből írtam ki nagyjából. Az a baj, hogy ha elkezdeném magyarázni direktben ezeket, nagyon sokáig tartana és még mindig nem feltétlenül értenéd, mert ezeknek az átlátásához az alapokat is meg kell érteni, így ha konkrétan nagyon érdekel, akkor én pontosan 3400 forintért vettem meg az EKG helyes értelmezése c. tankönyvet. Nagyon jó kis összefoglaló, kb 250 oldallal, gyorsan olvasható és érthető.

Ha kételyeid vannak, akkor pedig inkább menj vissza a dokihoz, mert magadat stresszeled vele, az utánaolvasást is csak akkor javaslom, ha érdekel is a téma és nem vagy hipochonder.

2021. máj. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!