Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen konkrét dolgokat takar...

Milyen konkrét dolgokat takar a fogyatékos szó? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Gondoltam, hogy ősztől önkéntes legyek, a projekt szerint fogyatékos (vagy tanulási nehézséggel küzdő) felnőtteket és gyerekeket kéne segíteni egy farmon külföldön.

Mit takar a kifejezés? Ezt sajnos nem írták le. Down kóros embereket láttam a fotókon, de mi mást? Mivel gondolom mindegyiknek más-más igényeik vannak... Ja, mielőtt valaki nekem esne, nem undorodok tőlük, nem azért kérdezem, hanem az ezelőtti mondat miatt!



2021. máj. 30. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a leírtakból, hogy itt értelmi és/vagy halmozottan fogyatékosokról lenne szó.
2021. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Például Down, autista, mozgás, stb?
2021. máj. 30. 15:53
 3/9 anonim ***** válasza:
pl
2021. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Mennyire nehéz? Állítólag nem ápolóskodni kell, nem tudom, csak játszani velük, ebédeltetni, stb.
2021. máj. 30. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát az a te tűrőképességedtől függ. Tudok olyanról, aki egy nap után feladta.
2021. máj. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Itt ne fizikai fogyatékosságra gondolj, hanem szellemire. Ha otthonba kell velük foglalkoznod, akkor azok nem az enyhe fogyatékosok hanem akik magukról képtelenek gondoskodni.
2021. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Például?
2021. máj. 30. 19:16
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha jól láttam egy farmon élnek és a kertet és egy kávézót működtetnek legalábbis az egyesület és ők ott dolgoznak.
2021. máj. 30. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyelj csak, miért nem írsz nekik, hogy pontosan mi lenne a feladat és milyen állapotban vannak az ápoltak?

De akik gondozásban vannak azoknak tényleg olyan rossz lehet az állapotuk, hogy megértetni is nehezen tudnád magad. Emlékszek én egyszer voltam diakónián ilyen otthonban és amikor körbevezettek minket egy ott dolgozó rámutatott az egyik fogyatékosra és azt mondja: "Ő itt XYZ(nem emlékszek a nevére), ő az itteniek között a legokosabb. Be tudja zárni az ajtót." Tehát ennyire...

2021. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!