Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet melanoma?

Ez lehet melanoma?

Figyelt kérdés
A napokban felfedeztem, hogy az egyik anyajegyemen egy kis fekete pont jelent meg, és egy kidudorodás (ami már régebben is ott volt) mintha megnőtt volna rajta. Már kértem időpontot bőrgyógyászhoz, viszont csak jún. 19-re kaptam. Szerintetek lehet ez melanoma? Adhat ez idő alatt áttétet? Félek, hogy már régebb óta ott van csak most vettem észre.

2021. jún. 2. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Én nem itt érdeklődnék, - pláne nem valami képszerverre feltöltött, és ide belinkelt fotó nélkül - hanem csináltatnék COVID-tesztet, vagy ha be vagyok oltva és megjött a kártyám (már az első oltás után kiküldik), akkor elmennék bőrgyógyászhoz akinek van erre való speciális lencsével felszerelt kis kézi nagyítókészüléke (szakeszköze), és ő megmondja.

Júniusban hacsak nincs valami egészen rendkívüli (nem vérzik, nem szakadt fel, nem nedvedzik), akkor már ilyennel megelőzés jelleggel nem foglalkoznak, majd kb. szeptember-októbertől.

2021. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy csak 19-re kaptam időpontot
2021. jún. 2. 11:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj azért annyira! Persze mindenképp nézesd meg, de nekem van 2 db ilyen anyajegyem. Még gyerekkoromban fedeztem fel, emlékszem kint a homokózóban játszás közben. Lehettem kb 5-6éves. Most 29 vagyok, ugyan úgy ott vannak a fekete(és) pontok benne. Nem nőtt, nem vérzett, nem fájt. Bőrgyógyász kb 5 éve látta aztmondta hogy ezek csak pigmentált anyjegyek, de ha engem zavar nézessek rá néha! Ennyi. Ne izguld túl. :) nem kell mindig a legrosszabra gondolni! Nyugalom és írj majd mit mondtak rá. 😊
2021. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben, írok majd.
2021. jún. 2. 20:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Esetleg képet nem tudsz róla mutatni? Akkor nagyjából megmondhatnánk, hogy mennyire melanoma gyanús.
2021. jún. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Itt egy kép


[link]

2021. jún. 4. 23:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem kell aggódnod. :) Szép szimmetrikus, éles a határa, a pöttyök is picik, szinte biztos, hogy nem melanoma. Június 19. csak két hét, azt nyugodtan kivárhatod, semmi gond nem lesz vele addig. Ott majd megnézi a bőrgyógyász, és eldönti, hogy érdemes-e leszedetni, vagy elég csak figyelgetni és néha kontrollra járni vele.
2021. jún. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oh, köszi, hogy megnyugtattál
2021. jún. 4. 23:42
 9/12 Gallits Gábor CsabaPalple ***** válasza:
Sok szerencsét kívánok hogy ne legyen semmi bajod :-)
2021. jún. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez egy szép anyajegy. :) ne aggódj! Vetesd le ha zavar, vagy félsz tőle, de megmaradsz. 😁
2021. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!