Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt/van lágyéksérve:...

Akinek volt/van lágyéksérve: a kezdeti stádiumban felfedezettek esetében mennyi idő telt el addig, amíg bőr alatti kidomborodásként már érzékelhető lett, azaz komplett sérvvé vált, majd ettől a ponttól mennyi idő telt el a műtétig (már akinek volt)?

Figyelt kérdés
Kezdeti, azaz első stádiumú, tegnap "véletlenül" felfedezett lágyéksérvem van, jobb oldali hasi fájdalom miatt mentem be, jó eséllyel attól van...
2021. jún. 4. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem idő függvénye. Akár holnap emelsz valami nehezet, és reped mint a véres hurka. Én 4-5 évig húztam a műtétig. Akkor már fél tyúktojás nagyságú volt.
2021. jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1: És ebből mennyi idő telt el a legelső bőr alatti tapinthatósága óta? (Most olyan az élethelyzetem, hogy pár hónapon belül, de leginkább tavaszig necces bármilyen műtét, ezért próbálnám "belőni", hogy ez a stádium mennyi idő nagyjából, mert gondolom utána már felgyorsulnak hetes szinten az események).
2021. jún. 4. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:
1-2 év. De bőr alatt hogy lehet tapintani? Úgy lehet max, hogy ráteszed a kezed, köhögsz, és érzed, hogy köhögés közben dudorodik. Ilyenkor még csak akkor jön ki, amikor nagy a nyomás a hasadban. Én éreztem mindig, amikor tovább repedt, de sokáig így dolgoztam. Akkor mentem el orvoshoz, amikor már álló helyzetben, erőlködés nélkül is látszott. Ha nem végzel nehéz fizikai munkát, nem kell 70 kilós vasdarabokat másfél méter magasra pakolnod, akkor 10-20 évig is kihúzhatod műtét nélkül. Ha meg már látható lesz, netán nehéz munkád is van, akkor ne halogasd sokáig.
2021. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Akkor ezek szerint nálad is úgy diagnosztizálták, hogy még kezdeti volt és a hasüregben maradt, nem boltosult elő. Milyen panaszod volt, vagy mellékleletként?

A problémám nekem az, hogy kezdetinek van diagnosztizálva (4 stádiuma van), de már fájogat, és ez eléggé nyugtalanít. Rosszul fogalmaztam, a bőr alatt látni (és ekkor már rugalmas tapintata is van, de ezt tudod). Igazából tapintani orvos fogja amíg nincs kinn, ami eléggé kellemetlen volt, a here tövénél gyakorlatilag betolta az ujját a sebész - mondjuk szólt, hogy ez nem lesz kellemes :) Amúgy nincsen fizikai munkám, számítógép előtti csücsülés zömmel. Ezzel a 10-20 évvel mondjuk megleptél, de elhiszem, gondolom sebésztől tudod, sajnos elfelejtettem ezt megkérdezni, mert azt hittem, hasüregi a panasz (8 hónapja volt azonos oldali vakbélgyulladásom, némi komplikációval, de laparoszkóppal meg lehetett).

2021. jún. 4. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!