Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Étel kimèrèse hogyan? Többi lent

Étel kimèrèse hogyan? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok . Sajnos Ir-es vagyok de lassan inkább már cukorbeteg.A kérdésem az lenne hogy egyszerű konyhai mérleggel is kimerhetem az adagokat magamnak vagy teljesen máshogy kell? Reggeli 30g tízórai 10g ebéd 50g uzsonna 11g vacsora 30g utó vacsora 10g ezekre gondolok. Pl ha csinálok egy rántottat akkor azt elég ha a konyhai mérlegen csinálom vagy nem jól gondolom. Ha hülyeséget írok bocsánat. Nem vagyok otthon még ebben. Csak kérdezem :)

2021. jún. 8. 12:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint, most pl natúr csirkemellet sütöttem barna rizzsel. És ha egy tányért ráteszek le nullázom és kimerem az 50g ételt az úgy jó lehet ?
2021. jún. 8. 12:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindent nyersen kell lemérni.
2021. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek a grammok a szénhidrátra vonatkoznak, nehogy 50 gr csirkét egyél, mert az fel fog érni a koplalással, minden ételnek meg van határozva 100 gr mennyiségre a ch tartalma, abból kell bevinned 50 gr-ot. Ajánlom az alapos utánaolvasást, a dietetikus segítségét, és a Cukor nélkül- szénhidrátdiéta inzulinrezisztenseknek és cukorbetegeknek csoportot- itt mindent leírtak, olvasss el mindent, és jegyzetelj. A kérdésedből látszik, hogy nem vetted a fáradtságot arra, hogy tájékozódj, pedig ez egy kb élethosszig tartó tájékozódás, odafigyelést igénylő probléma. Ha betartod a fent említett csoport irányelveit, és az ott tanultakat alkalmazod, nagy eséllyel javulhat az állapotod.
2021. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem az étel konkrét súlyát kell nézni. Veszel egy mérleget, kiszedsz rá 100 gr pl. barna rizst. Megnézed a csomagoláson, ebben valószínűleg 70 grammnyi szénhidrát lesz így (tehát 100gramm barna rizs = kb 70 gramm CH). Ha elosztod két féle miután kifőzted, és eszel mellé pár darab korpovit(1 db = 3,3 gr CH) kekszet, meg is lesz kb az ebédhez szükséges CH. Nem bonyolult, csak vedd a fáradságot, és olvasgass a témában.
2021. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!