Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Heti 3-4 alkalommal futok...

Heti 3-4 alkalommal futok durván 50 percet alkalmanként. Ez még egészséges kategóriába esik ?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyén függő ki mennyit bír. Igazából mindenhol azt írják, hogy a futás nagyon egészséges.

De még ez a heti 3-4 óra futás is az ?



2021. jún. 14. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bőven abba a kategóriába esik.

Mondjuk az igaz, hogy attól függ, hogy mennyit bírsz, de gondolom ha már egy ideje csinálod, akkor bírod. Gratulálok, hogy sikerült kialakítani egy egészséges szokást! Csak így tovább!

2021. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Legalább majd 5 év mulva már lesz jo és rossz térded :))
2021. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bőven belefér. Van aki minden nap fut. A táplálkozást viszont hozzá kell igazítani, mert részben ezen múlik a teljesítményed.
2021. jún. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
2.Nem megy tönkre a térded akkor sem ha naponta 10 órát futsz.Nem tudom honnan veszitek ezt a baromságot? Minden futós kérdés alá tuti,hogy van egy ember aki beírja ezt.
2021. jún. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Heti 3-4 óra mozgás már miért ne lenne egészséges?
2021. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Egyébként igen bírom még akár többet is csak időm nincs rá. Lassan egy éve csinálom ilyen rendszeresen. Fokozatosan sikerült elérnem ezt a teljesítményt.

2021. jún. 14. 10:50
 7/13 anonim ***** válasza:
8%

#4: csak azért írtam, mert az összes haveromnak aki sokat futott, 30 max 35 éves korára gallyra mentek a térdei.

Én sosem tudtam futni, bicajoztam mindig is, egyelőre nincs térd panaszom.

2021. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7.Akkor ők valamit rosszul csináltak,mert a futás nem nyírja ki a térdet.Rossz cipő,rossz futótechnika stb. A térdet úgy tervezték,hogy nagyon de nagyon sok km-t tudjon megtenni naponta.De ez igaz a láb többi részére is.
2021. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

"A térdet úgy tervezték,hogy nagyon de nagyon sok km-t tudjon megtenni naponta"

Ebben egyetertünk, csak nem futva. Melyik állatot látod celtalanul rohangálni? Akkor futnak ha préda van, vagy ők a prédák.

2021. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
De az embert nem kell az állatokhoz hasonlítani.Rendeztek már futóversenyt ember és ló között és az ember győzött.Hosszútávon legyőz minden állatot mert az egész testfelületén képes izzadni,hűteni magát.Erre egy állat nem képes.Az embert hosszútávfutásra tervezték.Nem gyaloglásra.
2021. jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!