Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi fájhat a hátamon azokon a...

Mi fájhat a hátamon azokon a helyeken, amiket bekarikáztam?

Figyelt kérdés

[link]


A nagy karika az kb azt mutatja hogy hol szokott fájdalom jelentkezni össze-vissza, a 2 kicsi karika pedig azt, hogy hol szinte állandóan. Nagyjából tudom, hogy milyen szervek vannak ott, a vesékre tippelek, viszont ha vesekövem lenne akkor marhára fájna, ez meg inkább tompább fájás, sőt ha oldalra döntöm a törzsem akkor ropog, mintha valami csont lenne benne. Már elég régóta tart. A gerincemnél is szokott fájni, nagyjából 3 helyen, ezeket nem jelöltem. Reggel fáj legjobban, napközben van hogy észre sem veszem. Amikor reggel megpróbálom megnyomkodni ott, ahol fáj nem érzem hogy nyomás hatására jobban fájna. 29 éves férfi vagyok, ha ez számít valamit.


2021. jún. 16. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
A veséd sokkal lejjebb van, mint ahol a képen a karika. A jelölt helyeken nekem akkor fájdul meg a hátam, ha görbén tartom magam. Nekem a gerinctorna segített, azóta jobban érzem, hogyan is kéne tartanom a hátam pontosan (heti 1 alkalommal 1 órás csoportos órára járok, amit egy gyógytestnevelő vezet, és amúgy a többi résztvevő szinte mind nyugdíjas, szóval nem olyan megerőltető).
2021. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább háti discopátiára utal, ami többnyire ülőmunka, rossz tartás, netán a háti csigolyák közti porckorongokat túlzottan megterhelő behatás következménye lehet.
2021. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!