Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegként (2-es típusú)...

Cukorbetegként (2-es típusú) normális az émelygés, ha Xultophy (inzulinos) injekciót három napig nem szúrtam, majd ismét adagolom?

Figyelt kérdés

Helyettesítő orvos volt, akit nem értem el a receptfelírással hétvége előtt, a megszokott patika pedig nem volt nyitva, másik nem adta ki recept nélkül. Tehát péntektől hétfő koradélutánig nem tudtam szúrni. Felment a cukrom 12-re. Ma reggel 9,2 - 11-et mértem, de egész nap émelygek, fel van fordulva a gyomrom (hasfájásom, hasmenésem, nincs). Ez normális lehet, ahogy megy le ismét a cukrom?

Miért itt kérdezgetem? Háziorvos (helyettesítő) csak holnap este lesz, a diabetológust hónapok óta nem lehet elérni, most sem. :-( (oltópont a rendelő, így csökkentett módban üzemelnek, csak foglalt időpontra lehet bemenni még a laborba is. Fiam egy hónapot várt rá, napokban volt a laborban.)



2021. jún. 16. 16:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem jártam még így, mindig időben kiváltom. (átfedéssel) Most kiment a fejemből, hogy felírassam és kiváltsam. (kissé sűrű volt a múlt hét)
2021. jún. 16. 16:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Jobban vagy már?

Egyébként úgy tudom ügyelettel is lehet inzulint kiíratni, ha minden kötél szakad.

Tudom, nem ezt kérdezted. Csak ha máskor is lenne ilyen.

2021. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen jobban vagyok!
2021. jún. 17. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!