Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ma voltam háziorvosnál,...

Ma voltam háziorvosnál, szívritmuszavart vettek észre, de végül azt mondták normális. Érdemes lehet utánajárni vagy ha azt mondták jó, akkor jó?

Figyelt kérdés

Vezetéshez mentem orvosi alkalmasságit csináltatni, orvost nem láttam csak az asszisztensek vizsgáltak (nagyon rutinosnak tűntek, akik értik a dolgukat). EKG-nál nagyon megijedt az egyikük, de elvileg megmutatta az orvosnak és azt mondta rá, hogy jó. Mondta, hogy biztos izgulok, meg keveset iszok.

A vérnyomásom normális volt (pedig orvosnál magas szokott lenni), pulzusom elég magas (100+, nyugodt állapotban alacsony szokott lenni).

Kb. egy éve készítettek egy másik EKG-t, amikor beiratkoztam oda, akkor nem mondta az orvos, hogy gond lenne.

Kicsit megijedtem, hogy mi van, ha valami gond van a szívemmel és legyintettek rá :/ 23 vagyok


2021. jún. 8. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el kardiológiára. Vagy megnyugszol, vagy kiderül időben, ha van valami gond.
2021. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megkaptad az EKG-t? Ha kitakarnád a neved, stb. és feltöltöd, ránézek szívesen. Így a leírás alapján arra tudok gondolni, hogy magasabb volt a szívfrekvenciád, mint a normális (izgultál?), volt rajta légzési arrhythmia (teljesen normális: belégzésnél megnő a szívfrekvencia, kilégzésnél lassul), esetleg látható rajta egy extrasystole - ez is normális. De attól még, ha feltöltöd, szívesen elmagyarázom, mi van rajta!
2021. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kaptam meg :/

Ja és nem vagyok 100%-ig biztos, hogy jól rakták fel a csipeszeket. Nem tudom, hogy az számít-e, de elég pici ágy volt, pont mellette az ablak és ahogy leraktam a kezem a csuklómon lévő csipesz feljebb csúszott (mármint nem körbeölelte a csuklóm, hanem belecsípett).

2021. jún. 8. 14:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen is előfordul, de akkor abban az elvezetésben lesznek műtermékek. Szerintem akkor ez történhetett, és a többi elvezetésben minden normális volt, és nem látták értelmét megismételni.

Megjegyzem, azért szerintem illendő lett volna. :D

2021. jún. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok, nekem is hasonló a bajom. Én ha nem vagyok pofatlan, hogy idetolakodok, befotoznam ide ha lehet. Megnezned?
2021. aug. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, ha még aktuális, persze.
2021. szept. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!