Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Körmöm alatt állandóan,...

Körmöm alatt állandóan, sárgás barnás felrakódás van, lábujjaimon nincsen, kézkörmeimen viszont igen, akarhányszor kiszedem alóla, visszajön.. mi lehet ez?

Figyelt kérdés

#köröm #felrakódás
2021. jún. 16. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Koszos a kezed, esetleg a hajad, hozzányúlsz, belemegy. Nekem a kézfejem, tenyerem körömkefével történő óvatos átsikálása segített, vagy a hajmosás, ha azzal volt gond.
2021. jún. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
lehet ez körömgomba?
2021. jún. 16. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tisztára tudod mosni körömkefével, akkor biztos nem gomba. Attól a körömlemez színeződik el, azt nem tudod megtisztítani.
2021. jún. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A barna csíkok, pöttyök szerintem nem gond, énszerintem azok ilyen anyajegy-félék

de ha miliméteres sárga réteg rakódik be a körmöd alá, akkor az gomba. Vágd le mindig, és akkor amikor levágtad (remélhetőleg csak a körmöd fehér része alá nő be, amit le tudsz vágni) tehát, amikor levágtad, akkor utána már mindig ügyelj, hogy mindig jól megtöröld a kezedet, de a körmöd alól is itasd jól le a vizet. Lehet törölközővel , papírtörlővel, csak az a lényeg, hogy száraz legyen a kezed törlés után, meg a körmöd alatt is. De Ne vadul töröld, mert felsértheted vele a bőrt; hanem csak rendesen , finoman, de azért hatékonyan. Tehát legyen a kezed szárazra törölve. Tehát ha pl valami zöldségeket mostál, akkoris utána is jó letörölni a kezedet. EGyébként ez elkapható, tehát lehet jó ötlet, ha mindenki csak saját törölközőbe, konyharuhába törölközik, és ugye a törölközőt, konyharuhát is ki kell időnként mosni. Eldobható papírtörlő is jó. Szalvéta erre a célra szerintem talán nem a legmegfelelőbb; de pl papírtörlő, papírzsebkendő, vagy akár textilzsebkendő talán még az is lehet jó, bár azt nem tudom, de mondjuk az is pl hasonlítható a konyharuhához; de azért mégsem pontosan olyan, mint egy konyharuha, vagy egy törölköző.

2021. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!