Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért érzem máshogy a szagokat...

Miért érzem máshogy a szagokat, ízeket?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok.

Idén február végén elkaptam a covidot, kb. április közepére mondhatom, teljesen kigyógyultam. Nem volt súlyos egyébként.

A betegség ideje alatt elvesztettem az szag- és ízérzékelésem, majd szépen fokozatosan visszatért.


Azt vettem észre néhány hete, hogy furcsán érzem a szagokat és az ízeket. Mindenből kiérzek valamiféle "szúrós" ízt, szagot, amit korábban SOHA nem éreztem. Kellemetlennek érzek bizonyos parfümöt, vagy pl. a paprika vagy a mentol ízét. Baromira nem jó :(


Mitől lehet ez? A covid okozta? De akkor miért hetekkel a gyógyulás után jött elő? El fog múlni?



2021. jún. 17. 08:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy csak néhány dologban érzek mást, viszont mindegyikben ugyanazt a "szúrós" szagot, ízt! (Nem tudom jobban megfogalmazni...)
2021. jún. 17. 08:04
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem lehet, hogy csak beképzeled?(Nem azért mert bolond vagy) Elég sok rémhír terjed a covidról, elég sokat gondolni rájuk és előjöhetnek.
2021. jún. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a covid okozta. Anyám még október végén kapta el, és a mai napig a húsokat, a tojást és a hagymás ételeket büdösnek, romlottnak érzi. Neki még nem múlt el, szóval nem akarlak elkeseríteni, de nem tudom, meddig lesz ez így, szerintem egyénenként változó.
2021. jún. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Én is februárban voltam covid-os, nekem sem volt súlyos, de elvesztettem a szaglást, ízlelést. Már visszajött, de ahogy írtad én is érzek olyan szagokat, amit ezelőtt soha. Pl néha iszom kólát, ott is utóízként elég erősen érzek egy furcsa ízt, többször is tapasztaltam.
2021. jún. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2, tuti nem képzelem be! Eszembe se jutott, hogy ilyen létezik. Emlékszem, hogy a legelső alkalommal a paprika furcsa íze tűnt fel. Azt hittem, rossz az a paprika, de aztán előjött másik paprikánál meg más ételeknél is.


#3, fú, ez elég durva. :( Sajnálom anyukád.


#4, most hogy mondod, a kólának is fura íze van! Főleg a Coca Colának.


Ezek szerint tényleg a nyamvadt vírus okozza...

2021. jún. 17. 08:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyakori poszt Covid tünet, hetekkel gyógyulás után jön elő. A lányom konkrétan mindent büdösnek érzett hónapokig. Aztán fokozatosan enyhült, az oltás után lett neki sokkal jobb. Október végén volt fertőzött, december közepén jött ez elő, de még mindig van 1-2 illat, amit nem olyannak érez, mint régen.
2021. jún. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg embernél hallottam ilyen tünetet, a covid után jóval jön ki. Van akinél a közlekedési gépjármű szagok lesznek elviselhetetlenek, egyik ismerősöm a tusfürdő parfüm típusú illatokra mondja hogy lett egy mellék szaga. Másik ismim húst nem tud enni azóta mert romlottak érzi.


Sajnos elég régóta fenn áll nekik, de dokihoz se mentek. Esetleg post covid ambulancian kérdezz rá, Pesten tudom hogy van ilyen

2021. jún. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!