Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1 éve lejárt paracetamolt még...

1 éve lejárt paracetamolt még beszedhetem?

Figyelt kérdés
2021. jún. 17. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
NEM!
2021. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, remélem nem gondoltad komolyan a kérdést. A lejárt szavatosságú gyógyszerek már nem fejtik ki a hatásukat, viszont a mellékhatásai felsokszorozódhatnak. Vény nélkül kapható gyógyszer például az algopyrin, algoflex, rubophen, készítmények.
2021. jún. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Végül be kellett szednem, hiába mondtam el ugyan ezt az anyámnak :(
2021. jún. 17. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell beszedned, Te döntesz a saját egészségedről nem az anyukád. Nagyon sajnálom, ha nem telik egy 2500Ft gyógyszerre. Jobbulást kívánok!
2021. jún. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyogyszer lejarata egy tajekoztato datum.



Te sem gondolhatod, hogy egy gogyszer mondjuk lejar december 31-en,es januar elsejen nem hat :)


Kutatasok bizonyitjak, hogy felev mulva meg biztosan semmi baja egy gyogyszernek a lejarat utan ( nyilvan nem mindegyikre vonatkozik)


En azt gondolom, hogy egy paracetamol ami szi tetikusan eloallitott gyogyszer, biztos elall 1 evig pluszba.



Ps

20 db os Benuron amiben paracetmaol hatoanyag van kb 400 ft.


Felesleges 2500 ft er ugyanazt a hatoanyagot megvenni, csak mert az reklamozva van.

2021. jún. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A gyógyszerek lejárata nem tájékoztató jellegű, hanem addigra már biztosan le fog járni! Ugyanis nézik a stabilitási és a bomlási időt, nyilván nem egy napról van szó, de ne sarkítsd ki a dolgot, mert én ilyet nem írtam! A kérdező egy teljes évről beszélt. Azt gondolod, tudod is? Nekem azaz érzésem, hogy csak idejöttél okoskodni. Az anyagiak pedig nem a mi dolgunk, viszont az elvárható hogy ne buzdítsunk másokat hülyeségre! Nem nem kell bevenni a lejárt szavatosságú gyógyszereket, főleg ha 400Ft ennek a kockázati-haszon elve, akkor meg főleg nem ér ennyit, hogy emiatt bárki kockáztasson. Befejeztem.
2021. jún. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Abbol, hogy stabilitasi es bomlasi ido kifejezest hasznaltad, arra kovetkeztetek, hogy te is szakmabeli vagy.

En is :)


Igy pontosan tisztaban vagyok vele hogy X hatoanyagu gyogyszer eltarthatosagi ideje pl 60 honap. ( azert annyi, mert addig vizsgaltak, de ez mellekes)


90 honap utan ujravizsgaltuk az adott szilard gyogykeszitmenyt (egy tabletta volt) es gyakorlatilag semmi baja nem volt, sem hatoanyag modusulas, sem szennyezoprofil valtozas nem tortent.



Miert nem hosszabbitottak meg a gyogyszer lejarati idejet?


Tul nagy macera.

5 even belul elfogy egy doboz gyogyszer, rengeteg idobe es penzbe kerult volna a valtoztatas.



En is azt mondom, hogy addig szedjuk be, amig a szavatossaga jo, de ha ejjel ramtorne egy kinzo fejfajas, es egy szem paracetamol lenne itthon ami mar lejart, en bevennem.

2021. jún. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!