Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van egy sárga folt a mellkasom...

Van egy sárga folt a mellkasomon, májbetegség jele lehet? Sárgaság?

Figyelt kérdés

Kb. 6 napja vettem észre, azóta nem akar elmúlni, halvány sárga nem élénk és csak ez az egy van a mellkason, sehol máshol. Ebben az egy évben igen sok alkoholt iszok, mondhatni rengeteget, de egy hónapja volt vérvétel ott még minden májfunkcióm rendben volt.


Azt olvastam, hogy ha májbetegség lenne akkor a sárgás elszíneződés elősször a szemen alakul ki aztán a bőrön, ez tényleg így van?


Illetve egy év masszív alkohol fogyasztás után már kialakulhat ilyen durva májbetegség? (Szinte csak sör fogyasztás, de abból 4-5 egy nap)


Szeretném már abba hagyni és már így is csökkentettem az adagokat és szüneteket is hagyok ki de ez most aggaszt nagyon.


Válaszokat előre is köszönöm! :)


2021. jún. 18. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Végzős orvostanhallgató vagyok. Először is egy kép jó lenne. Másodsorban pedig jól tudod, a sárgaság először a szemen látszódik meg, aztán a bőrön és egyébként is az egész bőr kezd elszíneződni, nem egy pontban, szóval ez nem az. De nem tudom megmondani ennyiből, hogy mi lehet.

No, az alkoholról annyit, hogy ez azért már durva mennyiség, bár egy év után nagyon valószínűtlen, hogy súlyos májbetegséged alakuljon ki, ehhez több évre van általában szükség. Ha a májfunkcióid rendben vannak, akkor valószínűleg nincs májbetegséged.

Mindenesetre hagyj fel az alkohollal légyszi.

2021. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
A májbetegség egyébként valószínűsíthető, de a folt nem feltétlenül ezt jelzi. Mindenesetre érdemes csináltatni egy laborvizsgálatot, ami kimutatja a májfunkciók esetleges kóros mivoltát. A sárga folt így látatlanban nemigen ítélhető meg, elvben lehet apró, bőr alatti bevérzésből eredő elszíneződés, ami persze esetenként a károsodott máj elégtelen véralvadási faktor termelődését is tükrözheti.
2021. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem
2021. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!