Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi baja lehet a bőrömnek?

Mi baja lehet a bőrömnek?

Figyelt kérdés
Régóta hámlik az arcbőröm, meg igazából a bőröm mindenhol száraz, a hátam meg pattanásos a vállamnál dúrván. Az arcbőr hámlást úgy kell elképzelni hogy általában a szemöldökömnél történik és g*ci kellemetlen mert ilyen fehér bőrdarabok vannak mindig a szemöldökömön mint pl ha korpa lenne, napi 3-4x ledörzsölöm vízzel de visszajön. A bőröm mindenhol száraz de az nem zavarna, ha a hátam nem lenne tele dúrván pattanással, kb sehol máshol nem jön elő pattanás csak ott. Mit tudok ez ellen tenni?

2021. jún. 22. 02:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz
2021. jún. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Az arcodat kezelni kellene micellás vízzel rendszeresen.

Az arcom hasonló állapotban volt, de a rendszeres, micella vizes vattakorongos lemosás rendbe hozta, igaz, én a lemosás után használtam hidratáló krémet is.


A hátadat napoztatni kellene, az szárít rajta. Ez a legegyszerűbb.

Bőrgyógyászat sem ártana.

Hátha javasolna rá valami speciális szert, vagy valami szalicilsavas ecsetelőt.

Egyébként teafa olaj ecsetelése, illetve Himalája sószappan használata javíthatna az állapotán.

2021. jún. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szemöldökök közti hámlást többnyire ugyanaz az atka okozhatja, mint a fejbőr viszketést és erős korpásodást (legalább is az egyik nézet szerint). A demodex szőrtüsző atka állítólag az emberek 85%-ánál jelen van. A szemöldök és arc esetében a napi alkoholos áttörlés segít.
2021. jún. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Seborrhea.
2021. jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Seborrhea. Fentebb en irtam rosszul. Nezz utana, ez illik ra. Borgyogyaszhoz menj.
2021. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!