Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet a melegtől, vagy...

Ez lehet a melegtől, vagy valami betegségre utal?

Figyelt kérdés
1-2 napja elkezdtek égni és viszketni a tenyereim és az ujjaim. Megjelentek rajta ilyen apró piros pöttyök, ezek a tenyereimen, az ujjaimon inkább, fehéres, áttetszőek. Leginkább a középső és gyűrűs ujjamon érzem. Igazából mindig izzad folyamatosan a tenyerem, illetve most a melegbe még rosszabb. Nem lehet hogy csak ettől van? Elmúlhat magától? Holnap mennék oltásra is egyébként. Illetve olvastam olyat is, hogy esetleg a sok szappanos kézmosástól is kialakulhat viszketés. Őszintén remélem, hogy semmi rüh vagy hasonló nincs a dologban. Tisztálkodok rendesen.
2021. jún. 23. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ilyen apró hólyagok? Vagy inkább olyasmi mint az ekcéma?
2021. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tudsz képet felrakni? Nekem diszhidrotikus ekcémám van és ez a leírás ismerősnek tűnik.
2021. jún. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy kell képet feltölteni, de amúgy küldenék szívesen.
2021. jún. 23. 10:27
 4/12 anonim ***** válasza:
[link] pl. ide feltöltöd és megosztod a linket velünk.
2021. jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Látható, hogy tenyéren pirosas, az ujjaknál fehéres. Viszket.

2021. jún. 23. 10:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez ugyanaz, ami nekem van. Én a viszketésre Fenistilt szoktam kenni rá, illetve szájon át is szedek antihisztamint (pl. Cetirizin; van egy csomó vény nélküli gyógyszer, kérdezd a gyógyszerészt).


De a megelőzés a legfontosabb: a nedvesség, izzadtság nagy szerepet játszik benne, úgyhogy mindenképpen szárazon kell tartani a kezed. Én papírzsepivel szoktam törölgetni a kezem, a hintőpor is jól felszívja a nedvességet. Kézmosás után jól meg kell szárítani a kezed törölközővel, de ne dörzsöld túl durván. Arra is figyelj, hogy a szappant alaposan lemosd a bőrödről (én 5-10 másodperccel tovább szoktam tartani a kezem a folyóvíz alatt, mikor eltűnik már a hab a kezemről). Nem tudom, hajlamos vagy-e száraz bőrre, ha igen, érdemes lenne testápolót használni rá, illatmenteset ajánlok, pl. gyógyszertárban tudnak neked olyat keverni. Vagy babáknak való testápoló.


Bőrgyógyászhoz kérj majd időpontot és mutasd meg neki a képeket. Lehet, hogy allergológushoz is el fog küldeni.

2021. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva egyelőre szeretném elkerülni a bőrgyógyászt. Olyan nehéz gondolom oda is bejutni. Egyébként nagyon izzad mindig a tenyerem, most 35 fokban pláne.
2021. jún. 23. 10:47
 8/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezzel a tenyérizzadással nem nagyon tudok mit tenni sajnos.
2021. jún. 23. 11:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Pedig ha ez tényleg ekcéma és pont aktív szakaszban van, azon igazán csak a szteroidos krém segít, azt meg csak bőrgyógyász tud neked felírni.
2021. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ha csak húzod és húzod az időpontkérést a bőrgyógyászhoz, akkor tényleg soha az életben nem fogsz bekerülni. Az itteni kórház bőrgyógyászatára nem is kell beutaló, nem tudom, nálatok hogy van, de háziorvostól tudsz kérni, ha szükséges.
2021. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!