Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegek! Hogy jottetek...

Cukorbetegek! Hogy jottetek ra, hogy betegek vagytok? Milyen tunetek mutatkoztak nalatok? Vagy esetleg veletlenszeruen egy rutin vervizsgalat soran derult feny a betegsegre?

Figyelt kérdés
Sajnos gyanitom, hogy az vagyok, hamarosan megyek vizsgalatra, de probalom magam nyugtatni, hogy talan megsem vagyok az. :(

2021. máj. 26. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem magamtól jöttem rá, mivel akkoriban nem tudtam sokat a betegségről, és a rokonság, ismerősök között sem volt cukorbeteg. A vérvétel mutatta ki rögtön, de a következő tünetek voltak:

- kis fogyás

- hányinger

- rossz látás

- állandó szomjúság és ivás.

2021. máj. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen fogyás, ÁLLANDÓ szomjúságérzet (de ezt nehéz elmagyarázni, olyan mintha folyamatosan sivatag lenne a szád, iszol, de 2 másodperc múlva megint teljesen száraz a szád), ugye a sok ivás miatt rengteg pisilés, nem múló nemi fertözés.
2021. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy irtatok!


En a nem mulo nemi fertozes miatt gyanakszom ra leginkabb, de mas is van!


Emelygo erzes, gyakori fejfajas...

Szuro erzes a labfejemben (mintha millio tuvel szurkalna valaki), a masik pedig az idoszakonkent jelentkezo homalyos latas. Ez utobbi nem olyan gyakori, de ha van akkor ugy kell elkepzelni, mintha (altalaban csak az egyik szem) viz alatt neznek! Aztan masnap mar nincs ilyen es van, hogy honapokig semmi. Egyszer akkor jott elo, amikor kb. semmit nem tudtam aludni es ugy mentem dolgozni. Akkor ehhez kotottem.

Fogyas, szomjusagerzes pont nincs, de ahogy olvastam, ez is ezerarcu betegseg es van, hogy akar 15 evig nem derul ra feny. A jovo honapban megyek vervizsgalatra, akkor vegre kiderul. Tufobiam is van (ezert nem jarok gyakran verkepet nezetni),ugyhogy rettegek!

2021. máj. 27. 09:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A korodat ugyan nem írtad, de az 1-es típusú cukorbetegségre azért nagyon hamar fény derül a súlyos tünetek miatt, amit fentebb írtunk.

Persze lehet ezt is félrediagnosztiázlni, mert nekem is azt mondták, hogy hirtelen nőttem, és emiatt megromlott a szemem. Ha lesz új szemüvegem, akkor a hányinger is megszűnik - magyarázták félre, miközben cukorbetegségről volt szó.

A kettes típusról nem tudok nagyon nyilatkozni, de egy általános nagy vérvétel kimutatja, ha gond van. Ezen kívül ha magasabb (vagy esetleg alacsonyabb) a cukorértéked a kelleténél, de nem állapítható meg rögtön a cukorbetegség az alapján, akkor küldhetnek terheléses cukorvizsgálatra, ami közelebb visz a megoldáshoz.

2021. máj. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legfőbb tünetem a folyamatosan elviselhetetlen viszketés volt intim tájékon, illetve a nagyon erős izzadékonyság, főleg az arcomon.
2021. jún. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

30 vagyok!


Ma reggel arra ebredtem, hogy tiszta viz a pizsi felsom, ugy izzadtam. Nyitott ablak mellett alszom, nem volt meleg.

Ha elmegyek egy laborba, akkor kulon szolnom kell, hogy cukorbetegseg gyanuja miatt vagyok itt, vagy egy sima verkepvizsgalat altal is kiszurjak rogton?

Koszonom mindenkinek aki irt.

Valami van az 100%, de nem tudom mi.

A tufobiam miatt a cukorbetegseg szamomra egy igazi csapas lenne.

Nem is tudom, hogy tudnek egyuttelni ezzel a betegseggel. Tenyleg le a kalappal azoknak, akik nap mint nap kuzdenek ezzel es nem nyafognak ugy mint en (pedig meg nincs is diagnozis)!

2021. jún. 7. 11:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosod beküld egy nagy laborra, ha elmondod neki a tüneteket, ahol legalább 40-50-féle értéket néznek meg a véreredményből. Ha cukorgyanúval küldenek be, lehet vizeletet is kell adni, mert abból is kiderül a cukorbetegség.

Szerintem ezt ne intézd magánúton, mert az sok tízezres költség lesz.


Ha kifejezetten a cukort szeretnéd kizárni, én elmennék a helyedben egy gyors vizsgálatra, ahol két értéket kérnék vizsgáltatni:

- éhomi vércukorérték

- hba1c

Ha a kettőből mindkettő jó értéket mutat, akkor valószínűleg a cukorbetegséget ki lehet zárni. Viszont akkor meg nem derül ki, mi is a baj, úgyhogy a teljes kivizsgálás volna hasznos.

2021. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Koszonom szepen! Irok ide, amint tobbet tudok! <3
2021. jún. 7. 13:48
 9/9 anonim ***** válasza:

A cukorbetegség, illetve inzulinrezisztencia gyanúját cukorterheléses vérvizsgálattal lehet teljesen kizárni.

Sima cukorterhelésre a háziorvosod is beutalhat, viszont ha inzulin értékeket is szeretnél nézetni, akkor arra csak szakorvos küldhet el.

2021. jún. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!