Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Köszvény roham kijöhet fizikai...

Köszvény roham kijöhet fizikai terhelésre?

Figyelt kérdés

Régebben sokszor volt köszvényes rohamom, diétázok, lefogytam, évek óta nem volt. Pár napja sétáltam egy nagyot, és másnapra mindenem berobbant. Térd, lábfej bevörösödött, fáj, alig bírom megmozdítani.

Egy hét múlva van időpontom laborba. Addig hogy tudom megállapítani, h ez most köszvény vagy sima izületi gyulladás, mert túlterheltem?



#köszvény #Izületi gyulladást
2021. jún. 28. 16:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Terhelés kiválthat köszvényes rohamot. Vérvétel alapján nem lehet eldönteni, hogy köszvény-e vagy sem. Ezt laborral az ízületi folyadék vizsgálatával (húgysavkristályok kimutatásával) lehet eldönteni. A vérvétel ettől függetlenül nem felesleges, mert magas húgysavszint esetén indokolt a gyógyszeres csökkentése.

Van egy colchicin nevű gyógyszer, amelyik a köszvényes gyulladásban segít, egyéb ízületi gyulladásokra nem nagyon van hatása; a panaszok jellegén kívül ez segíthet még esetleg az elkülönítésben.

2021. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!