Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbeteg vagyok, hogy...

Pánikbeteg vagyok, hogy tudnám kezelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok ez hosszú lesz!

Kb 4 éve kezdődött, amikor 8.-os lettem, és új suliba kellett mennem. Egyszer csak fizika órán rosszul lettem, elkezdtem fulladni. Ekkor még nem tudtam mi is van. Majd otthon az egyik pillanatról a másikra rosszul lettem, fulladtam, elkezdtem félre nyelni, folyamatosan rosszul voltam, jöt a borzasztó fejfájás, majd mellhas fájdalom. Kivizsgáltak, kiderült semmi bajom, jártam pszichológushoz 1 évig, ott azt mondták amiatt van, hogy új suliba kell mennem, és új helyet kell megszokni, meg félek a beilleszkedéstől. Egy darabig jól is voltam, bár a középiskolát úgy jártam végig, hogy nem lettek mélyebb kapcsolataim, nem voltak barátaim. Jártam iskola pszichológushoz, de nem segített. Iskolán kívül szereztem barátokat akik mellettem vannak azóta is, már kezdtem magam jól érezni, és a tüneteim is kezdtek elmúlni, amikkor tavaj nyáron egy erős rohamom volt vagy mi. A fejem hónapokig fájt, úgy hogy majd meghaltam. Hirtelen egyik percről a másikra kezdődött. Kivizsgáltak újra, megjártam a fejfájás ambulenciát is, kaptam erős fájdalom csillapítót, majd 1,5 hónap után múlt el csak. Pár hónapig minden rendben is volt, majd egyik este összeestem, beszúrt a szivem, és elvitt a mentő, újra megvizsgáltak a szivemet, de azt mondták pszichés baj. Azóta már 21 éves vagyok. Mit tudnék tenni? Sajnos semmi nem segít, ha eljárok futni, akkor is hirtelen jelentkezik fejfájás. Egyre jobban félek a betegségektől már. Bár az akadájokat jól viselem imádok új szakmát tanulni, van célom mégis valami nem jó. Pedig mindenem megvan. Vannak barátaim, van egy csodás szerelmem, a szüleim is mellettem vannak, van szakmám, most tanulom a 3.-at és mégis hirtelen rohamaim vannak

Van valaki hasonló helyzetbe? Tudna valaki tanácsot adni nekem? A helyesírásért bocsánat. 😔



2021. máj. 4. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérjé beutalót a pszichiátriára ott írnak fel gyógyszert.
2021. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt tünet fejfájás. Viszont a legalkalmatlanabb helyeken hirtelen légszomjam lett, mintha csak befelé tudnám lélegezni a levegőt, de kifújni nem. A szívem dobogott, és úgy éreztem meghalok, ha adott helyzetből "nem török ki", az őrület határáig fokozódtak ezek a rohamok. Jártam pszichológushoz, ami jólesett, mert sok elfojtott, ki nem beszélt fájdalom volt bennem családi haláleset kapcsán, és az anyagi problémáim is nyomasztottak- valószínűleg ez is hozzájárult ehhez. Gyógyszert ajánlottak, de én azt nem szedtem be. Csoportterápiát is megpróbáltam, de az nekem nem jött be, még jobban bepánikoltam az egyik ilyenen. Igazából az én tapasztalatom az, hogy úgy jöttem ki ebből a szörnyűségből, hogy tudatosan, elkezdtem "magamnak mondogatni- mintegy utasítani magamat" jó sokszor, mikor éreztem, hogy jönni fog a roham- hülyén hangzik, de így történt, hogy "nincs baj, normálisan lélegzel, megnyugszol, egészséges vagy, nyugodt vagy! "- az elején nem sokat használt, de egy idő után segített. Közben szó szerint, izomból erőltettem a nyugodt, nem kapkodó, hosszan kifújt levegő- légzéstechnikát. Aztán egyre jobban ment az ellazulás. Érdekes, hogy szervezett terápián is valószínű ilyesmit szerettek volna gyakoroltatni velem, de az nekem nem ment, hú, nagyon rosszul lettem ott egyszer. Nem is mentem többet. Magadat próbáld tudatosan irányítani. Ne add ezt fel! Megéri. Átérzem, hogy pocsék ebben lenni. Mindig igyekeztem a legegészségesebben élni, sportoltam rendszeresen abban az időben is. Volt, hogy emiatt azt sem tudtam csinálni, de ki lehet jönni ebből. Erőltesd magadra a magabiztosságot, hogy te ebből most kijössz és kész. Menni fog!
2021. máj. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon szépen köszönöm! Megpróbálom, bár eddig is próbáltam jógát, meg lazító zenét, de mégis előjön es fel se tudok rá készülni.
2021. máj. 4. 20:26
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Antidepresszánssal már rég jól lennél.
2021. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom ezzel mennyit segítek de remélem tudok. Nekem Általános iskolás koromban kezdődtek a rohamok először mindig csak annyi volt hogy szédültem, aztán már heves szívdobogás majd odáig fajult hogy a boltba nem mertem elmenni mert féltem hogy rosszul leszek. Aztán ugye elmendtem a háziorvoshoz az beutalt a kardiológiára mivel szédültem és hogy nem-e a szívemről van valami ott kaptam 24 órás vérnyomásmérőt de végül minden rendben volt, voltam több kivizsgáláson is szintén azt mondták nekem is pszichés illetve jártam pszichológushoz nekem sem segített adott pár technikát mit tegyek ez ellen de semmi a rohamok újra előjöttek. Neked annyiból jó hogy van társaságod de nekem még az sincs szüleimen kívül senki. Szóval most kb 1 évre eltűnt de aztán az elmúlt hetekben megismétlődött újból,és annak idején szedtem ilyen vitaminos gyógyszert ez kifejezetten pánikbetegségre lett kifejlesztve, a neve Brandenburg Neuro nekem ez nagyon bevált pár szem után abba maradtak a rohamok idegerősítő van benne és ráadásul egy gyógyult pánikbetegről lett elnevezve, próbáld ki hátha nekem bevált. Tudom mit érzel. Meg nehéz helyzet ez. Én is a koncert közepén kellett eljönnöm, mindenki csak nézett hova szaladok borzasztó volt, edzésekre nem tudtam járni amit szeretem azok a dolgok szinte megszüntek ez miatt suliból is többször haza kellett jönnöm. Citromfű teát is ihatol az is nagyon jó pánikbetegségre nyugtató hatása van és természetes. Próbálj relaxálni este lefekvés előtt hallgas meditációs zenét illetve pozitív megerősítéseket, azok is sokat segítenek. Valaki alapból szorongósabb is, pl énis sok mindent túl aggódom sokat töprengek ez is okoz sokszor problémát. Mindenesetre jó egészséget a továbbiakban,kitartást,hidd el van kiút sikerülni fog!!
2021. máj. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt egy nagy de a kisebbek is eléggé rosszak van mikor csak szorongok de mind nagyon rossz nekem régen mondták a mentőbe mikor első rohamom volt hogy annyira kapkodni próbáltam a levegőt hogy csináljam azt hogy a saját elhasznált levegőmet vegyem be újra ezt úgy szoktam hogy kis szatyort vagy kukászsák vagy nylon szatyort az orromhoz teszek majd kibe veszem a levegot lassan így kb 20-30 perc alatt elmúlik de ha nincsenek ezek akkor valahogy a tudatomat probalom alkalmazni de ezt már túl nehéz elmagyarázni mivel van hogy én se tudom mit csináljak nekem utazásnál van kocsi, búsz vagy egyszer balatonon ahogy láttam hogy távolodik a part nagyon rosszúl lettem talán azt tudnám 2 legrosszabb rohamomnak mondani pedig az első is rég volt 2016 nyár végén de sajnos szerintem kezeletlen és elvileg bele is lehet halni de nem akarom az ördögöt a falra festeni most jövőre éretségizek és hát naponta többször szorongok azért is mert esélytellennek látom nem vagyok hülye vagy hasonló szimplán lusta és 11 évig úgy húztam hogy csak a kettesért mentem és ez most ide kevés lesz.. vagy is ezt érzem.. na mindegy igazából sajátíst el és ne add fel ha komolyabb rohamod van és még képben vagy magaddal..
2021. máj. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!