Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tejtől nagyon zuborog a...

Tejtől nagyon zuborog a bélrendszerem / gyomrom, és az ezzel járó nagy WC zés is jön nemsokára, nem bírom, így vagyok a lisztes dogtól is, miért?, Mit egyek ha még kenyeret sem ehetek?

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 05:01
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Szia! El kellene menned dokihoz kivizsgálásra, valószínűleg allergiás vagy ezekre a termékekre. Laktóz érzékenység, glutén allergia, bármi lehet, nem vagyok jártas ebben a témában de orvoshoz el kellene menned, hogy biztos legyél. De ne aggódj, manapság már vannak speciális kenyerek, tejtermékek, csokik, stb amit allergiások is ehetnek, úgyhogy nem kell lemondanod kb semmiről, csak az ilyen olyan mentes dolgokat kell majd venned.
2021. jún. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Étel allergia vizsgálattal lenne érdemes kezdeni, addig pedig laktóz- és gluténmentes étrendet javasolnék.
2021. jún. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát igen muszáj lesz!

A laktóz- és gluténmentes az a tejtermékek és a lisz?

2021. jún. 29. 06:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami mentes akkor pont ezek nincsenek benne. A tejre remek alternatíva a mentes tej vagy a nővényi tej.

Ha pedig glutén allergiád van akkor az már sokkal komplexebb. Az majdnem egy külön étrend.

2021. jún. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell vizsgálni, hogy cöliákiás vagy nem cölis gluténérzékenységed van. A cöliákiást mondjuk szerintem már észrevetted volna, az komoly görcsöket okoz a legkisebb mennyiségű glutentól is és jelentős fogyást, ilyen esetben teljesen el kell hagyni még az olyan eteleket is, amelyek csak nyomokban tartalmazhatnak glutént. Ellenben egy nem cöliákiás gluténérzékeny, mint mondjuk én, ehet kis mennyiségben glutént, te magadnak kell kitapasztalnod, hogy mennyit bír a szervezeted. Mondjuk ez a jelentős fogyás sajnos nálam is megvan, mert a tejtermékektől is folyton hasmenésem volt.
2021. jún. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is gluténérzékenységem van, nem cöliákiás, viszont ha pl megeszek egy galuskát, az kikészít. A normál - nem búza alapú - sört, meg "nyomokban"-ételeket szerencsére bírom.


Kérj intolerancia vizsgálatot, laktózra, kazeinre és gluténre, viszont a vizsgálatok megtörténtéig NE hagyd el őket.

2021. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Aztán miért ne?
2021. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!