Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 16évesen kaphatok tüdőrákot?

16évesen kaphatok tüdőrákot?

Figyelt kérdés

2és fél éve cigizek, napi 1 doboz lemegy töltve.


nem örököltem semmilyen rákos géneket felmenőimtől.


van esély rá?

hipohonder vagyok, minden napom ezzel tellik kattog az agyam ezen....


tudom lekéne rakni de nem olyan egyszerű.


vagy csak ilyen 5-10 és további évtizedek után van esély jóval rá?


néha szurkál a mellkasomba, illetve szorít de eléggé stresszes is vagyok lehet ettől is.



2021. júl. 3. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Most még semmi esély rá, hogy rákos legyél a dohányzástól, viszont minden egyes elszívott cigivel nő az esély, és ha egyszer le is szoksz, ez az esély nem fog visszacsökkenni, csak éppen nem növekszik tovább. Tehát ha majd eljön az a pont, hogy tegyük fel 10% esélyed van a tüdőrákra, és akkor leszoksz, utána ez a 10% már életed végéig el fog kísérni, és minden pillanatban 10% lesz az esélyed a tüdőrák kialakulására.


Egyébként a cigi nemcsak tüdőrákot, hanem rengeteg egyéb rákot, és sokféle más, nem daganatos, de mégis halálos betegséget tud okozni. Szívinfarktus, COPD, tüdőembólia...


Hipochonderként szerintem ezeket érdemes megfontolnod, ha le szeretnél szokni.

2021. júl. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embereknél sokkal kellemetlenebb gondok következnek be, sokkal hamarabb. Elsősorban szív- és érrendszeri károsodás, ami akár a lábujjak vagy a lábfej amputációjával is járhat erős érszűkület miatt.
2021. júl. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy az "ilyen" embereknél?
2021. júl. 4. 09:39
 4/5 anonim válasza:
Miért szoktál rá egyáltalán?
2021. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kínálgattak középsuli első éveimbe, es már a sokadik szálnál bejött ezaz egesz dolog.
2021. júl. 5. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!