Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az apám 37 éves. Ha odafigyel...

Az apám 37 éves. Ha odafigyel az egészségére akkor nem alakulnak ki betegségek?

Figyelt kérdés

Mint sok embernél például magas vérnyomás, cukorbetegség, asztma stb.

Ő nem szeretne semmilyen betegséget, makk egészséges akar maradni. Szegény apám nem tudná elviselni ha betegség alakulna ki nála.



2021. júl. 4. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
de, alakulhatnak
2021. júl. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy?
2021. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

16

2021. júl. 4. 12:34
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
De, alakulnak, csak esetleg később. " Ő nem szeretne semmilyen betegséget..." Ezen felkacagtam, képzeld, senki senki sem szeret súlyosan megbetegedni, de nem mi döntjük el.
2021. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
#3 az durva:D mintha én most csinálnék gyereket 21 évesen :O
2021. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
66%
Sajnos minél tovább eszi a boltban kapható élelmiszernek látszó tárgyakat, annál nagyobb esélye van a megbetegedésre. Főleg a félkész, vagy készételek veszélyesek, de a többi se életbiztosítás. A kényelemért mindig nagy árat kell fizetni.
2021. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban a legjobb módszer a betegségek ellen a megelőzés.

De ez elég összetett dolog.

A "odafogyelés" kevésnek tűnik, bár nem tudom mit értesz pontosan alatta.


Szerintem aktívan kell tenni a szervezet optimális működésének fenntartásáért. Azaz pl. csak odafigyelni a táplálkozásra életmódra nem biztos, hogy elég lesz. Főleg nem 37 évesen. Ha eddig nem figyelt oda mindnre, akkor már sajnos elgendő terhelés érhette a szervezetét, hogy alapja legyen mindenféle kór kialakulásának.

A káros hatások, ha nem is tűnnek igazán annak, évtizedek alatt apránként halmozódnak. Lassan, észrevétlenül lecsúszik a szervezet az optimális (egészséges)működés útjáról. Ami azt jelenti, hogy olyasmik iránti "vágyak" (szükséglet érzete) vannak jelen, amik valójában az egészség fentartása ellen dolgoznak.


Ebben a korban, ha eddig nem figyelt lelkiismeretesen az egészségére, (vagy a bulvársajtó és a szájhagyomány alapján alakította ki elképzeléseit az egészséges életmódról) szerintem tanulással, szakértői véleménnyel kellene kezdeni.

Konkrétan pedig valószínűleg pár hónapos alapos tisztítókúrával, rendszeres tervezett, átgondolt böjttel kell visszatéríteni a szervezetet az egészséget biztosító egyensúlyi állapotába (vagy annak irányába), és életmódváltással ezt megtartani, tovább fokozni.

2021. júl. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!