Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vegyem be így is a Betalocot?

Vegyem be így is a Betalocot?

Figyelt kérdés

Pár napja egy pánikroham óta, amikor felment a vérnyomásom és a pulzusom is (bár ahhoz képest nem is vészesen, hogy pánikoltam) magasabb a vérnyomásom. Vagyis utána már nem volt sok, de mértem egy 123/91-et, és én hülye rákerestem a neten, és megijedtem, hogy a 91 az sok. Soha sem volt magas a vérnyomásom, azóta 140 körülieket mérek 120-130 pulzussal, mert már eleve félve mérem. Nyugtatótól elég normális szokott lenni, pl. Frontintól ilyesmi értékek vannak: 127/88/90.


A pániknál is voltam orvosnál (ügyelet), nézett EKG-t, megvizsgált, véroxigénszint stb., azt mondta csak pánik, ő szerinte minden oké.


Tegnap voltam háziorvosnál. Természetesen ott még jobban féltem, hogy sok lesz (fehérköpeny szindróma). Ott 138/101/139 volt. Azt mondta, vérnyomás nem is vészes, a pulzus sok. Napi 3x fél Medazepam és napi 2x 1 Betaloc, azt hiszem 10 mg.


A vérnyomásméréstől való félelem miatt véroxigénszint mérővel is nézni szoktam a pulzusom, akkor a 100-at szinte el sem éri, átlagosan 85-90, ha teljesen nyugodt vagyok, 78-82. Pl. ma reggel bevettem a Medazepamot, utána megmértem a vérnyomásomat, 130/89/100 úgy, hogy pont bejött egy hatalmas darázs és előttem repülgetett. Az izgalom miatt alapból fentebb megy vérnyomásmérővel a pulzusom. Ezután egyből néztem véroxigénszint mérővel, 78-85 között volt. Szerintetek vegyem be így is a Betalocot? Alapból 90 fölé is ritkán megy nyugalmi állapotban, nem tudom, hogy így be szabad-e venni... Egyébként holnap megyek kardiológiára, talán addig hanyagolom (max ha sok beveszem) és ott majd többet mondanak. Tuti valami szorongás lesz, mert Medazopántól jól érzem magam és nem sok a vérnyomásom sem

...


26/F


2021. júl. 14. 14:07
 1/1 A kérdező kommentje:
Ráadásul már több, mint 1 hónapja, mozgásszegény életmódot élek egy térdsérülés miatt. Előtte napi szinten km-et sétáltam, focizgattam, órákon át ping pongoztam. Szóval ez is sokat számíthat a vérnyomás és a pulzus maitt, na meg a szorongás miatt is, hogy a 4 fal között vagyok egy sérülés miatt.
2021. júl. 14. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!