Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van esetleg megbízható módszer...

Van esetleg megbízható módszert ízületi fájdalmakra?

Figyelt kérdés
Tele van a NET mindenféle kenceficével, de én nem hiszek bennük.... néhányat már sajnos kipróbáltam, és nem vált be...Pedig nincs nagy baj, néha szinte szaladni is tudok, de ha sokat ülök utána alig birok elindulni..Jobb térdem, jobb lapockám...Esetleg ajánlana valaki valami jó kenőcsöt, ami neki bevált? Minden ötlet érdekel. Ülő munkát végzek de sokat biciklizem...

2021. júl. 15. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ezeket használom:


[link]


[link]


[link]


A legutolsó, a Tigris tapasz kifejezetten jó a fájdalomra - nekem a derekam szokott borzalmasan fájni, és a térdeim -, egy csomagban 4 db széles tapasz található. Ezeket én hosszában ketté szoktam vágni, és úgy teszem fel a derekam két oldalára. Éjszakára nem javasolt fent hagyni - kivéve, ha valaki késő délután, este tette fel - mert hosszasabb viselése a benne lévő anyagok miatt bőr irritációt okozhat, viszont nagyon hatásos.

Tehát néha szünetet kell a használatába beiktatni.

Feltétele után hamarosan kissé égő, melegítő érzést lehet tapasztalni, és a fájdalmat elmulasztja.


Hasonlóan jó hatású a Polar Bear, azaz Jeges medvés olaj:

[link]


Ez nemcsak fájdalmakra, de megfázásra is hatásos. Fájdalom esetén az érintett területet kell bekenni, s bár maga az üveg kicsi, sok olaj nem kell belőle. Amit tudni érdemes még, hogy a dobozon egy vagy két jeges medve látható a sarokban, ez az erősségét jelzi, a dupla medve, töményebb olaj.

Az olajnak, és a tapasznak egyetlen hátránya van, ha valaki allergiás a mentolra, a kámforra, vagy az eukaliptuszra. Mert aki erre allergiás, az ne használja, értelemszerűen.

2021. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aki ülés után alig bír elindulni már jókora kopással rendelkezik. Arra aztán kenhetsz akármit és szedhetsz akármit nem fog javulni. Kéne egy képalkotó eljárás, aztán a leghatásosabb a hyaluronsavas injekció.
2021. júl. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: bocsáss meg, de ellent kell mondanom. Nekem is ez volt, hogy amikor leültem kb. 30 percet enni a melóhelyen, vagy csak amiatt, mert el kellett végezni az adminisztrációs munkákat, alig tudtam a székből felállni, szinte derékszögben álltam, és csak bizonyos - bemelegedési- idő után tudtam "normálisan" funkcionálni, és végezni a többi munkám.

S bár rémesen fájt több ízületem is, a derekam a legjobban, de mégsem voltak semmiféle kopásos dolgaim. Egyszerűen csak túl voltunk terhelve, és egy embernek kellett 2-3 ember munkáját elvégeznie.

Muszáj volt betegállományba mennem, s pihenni (bár nem az ízületeim miatt, hanem a szíven nem bírta a strapát), hogy tudjak még dolgozni.

Úgyhogy már csak emiatt sem vonnék le ilyen messze tartó következtetést.

Bár senkit nem beszélnék le arról, hogy forduljon orvoshoz, - mindenki van elég felnőtt, hogy erről tudjon dönteni - de tudom, mi folyik az egészségügyben, lévén magam is abba a munkakörbe rokkantam majdnem bele.

Szóval amiket javasoltam, nekem beváltak, de ez nem jelenti azt, hogy mindenkinél varázsszerűen fognak hatni.

A kérdező azt kérte: kinek mi vált be, ezért leírtam.

Ez semmire nem kötelezi - mást sem -, de azért diagnózist nem állítanék fel látatlanban senkinek.

2021. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te is bocsáss meg, de a kérdező a térdéről beszélt, nekem pedig pont ilyen tüneteim voltak, aztán porcpótló műtétem volt. De szedd nyugodtan azt amit jónak látsz!
2021. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Annyira nem lehet veszélyes, mert pár perc után már beindul minden....Csak azt kérdem, hogy megbízható kencét ismer e valaki, akinek bevált.... Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2021. júl. 18. 09:53
 6/6 anonim ***** válasza:

2 milyen képalkotóval nézik?

Hol érdemes nézetni?

Nekem tél óta van ez. Sokat guggolok és alig bírok felállni. :(

2021. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!