Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájdalmas csomó a nyakon mi...

Fájdalmas csomó a nyakon mi lehet?

Figyelt kérdés

2 napja vettem észre, hogy az állam alatt a nyakamom közepen fáj, ha odanyúlok. Kitapintottam egy nagyon apró csomót. Azóta is ott van, és érintésére fáj. Nem tudom, hogy mozgatható-e, mert elég apró és feszes helyen van, annál az izomnál középen pont. A csomót is csak akkor tudom kitapintani rendesen, ha hátra hajtom a fejemet. Vagyis nem kitapintani, hanem ha húzom rajta az ujjamat, érzek egy kis ducot. Pár napja eléggé fájt a fogínyem, meg vagy 2 hete letört egy kisebb darab is az egyik fogamból, sok a rossz fogam. Lehet egy nyirokcsomó gyulladt be pont ezért?


Egyébként pont ma voltam vérvételen és vizelet vizsgálaton, elvileg holnap lesz eredmény. Általános vérvétel, meg talán plusz pajzsmirigyet is néznek, mert kicsit magas a pulzusom, viszont a kardiológia vizsgálat az negatív volt, a szívem rendben van.


Pár napja én irogattam ki a nehézlégzéses kérdéseket. Az most már úgy néz ki, hogy elmúlt (elvileg szorongás miatt volt), a kedvem és a közérzetem is jobb, viszont nagyon ritkán még szárazan köhögök, meg néha úgy érzem, hogy köszörülnöm kell a torkomat.


A meleg időkben nagyon sokat használtam a ventilátort. Lehet mindezt ez okozta, vagy valamilyen fertőzés? A vérvételből kiderülhet?



2021. júl. 21. 14:06
 1/4 A kérdező kommentje:

Talán egy kis irritációt is érzek a torkomban, lehet tényleg valami fertőzés.


Egyébként szakálas vagyok eléggé, viszont kívülről nem látok semmit, a dudort sem és nem is piros.

2021. júl. 21. 14:19
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyaki nyirokcsomó gyulladás simán lehet, a torkod miatt, vagy épp a fogaidtól. A torkodban lehet fertőzés, de okozhatta a sok ventilátorozás.

Száraz köhögésre ezeket ajánlom: (van közte kifejezett száraz köhögésre való gyógycukorka)


[link]


Az Antivirus tbl. kifejezetten torokfájás megelőző.

Bevétele után nem szabad - minimum - 30 percig enni, inni, mert leviszi a bevonatot. Kevés tabletta van benne, mert ezt nem 3x kell szedni.

A hatóanyaga: Bodorrózsa levele, célszerű ilyen teát is inni.


[link]


vagy ez -


[link]


Ha viszont nincs más otthon, csak valamilyen filteres tea, akkor is hasznos, ha mézet, és rendes citrom karikákat használsz LANGYOS TEÁBA téve ezeket a plusz hozzávalókat. A méz, természetes antibiotikumot tartalmaz, a citromban pedig C vitamin van, de valamennyire fertőtlenít is belsőleg.

Azért nem szabad forró teába tenni, mert épp az értékes hatóanyagok mennek benne tönkre ennek hatására. Sok folyadékbevitel (sok tea) amúgy sem hátrány megfázós, torokfájós időszakokban.

2021. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. júl. 21. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Örülök, ha segítettem. :)
2021. júl. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!