Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A fehérköpenyes hipertóniából...

A fehérköpenyes hipertóniából ki lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

Ha elmegyek orvoshoz vagy munkahelyen megmérik a vérnyomásom mindig 140 lesz, míg otthon 115-125 között ingadozik. Nemrég 2 héten át mértem az orvos tanácsára napi 2-3x, végig 120 körül volt.

Eddig minden orvos azt mondta, hogy van ilyen, hogy orvosnál felmegy picit a stressz miatt. De mit lehet ez ellen tenni? Nem normális az biztos.

Étrend? Mozgás? Ezek érnek valamit ezellen?

Nem szeretnék 30 évesen egy roncs lenni és gyógyszereken élni, igyekszem egészségesen táplálkozni és mozogni, nem dohányzom, de mégis előjön minden sz*r.


25/F



2021. júl. 21. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs véletlen orvos ismerős, rokon? Vagy pl mentős? Régebben volt olyan program, hogy egy alapképzés (talán 50 óra) után mehettél mentős önkéntesnek. Így testközelből látnád a dolgokat, ismerkednél "fehérköpenyesekkel" és bizonyára oldódna a feszültséged is.
2021. júl. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ezért nem fogsz semmiféle gyógyszert kapni. Pont az a lényege, hogy csak orvosnál jön elő. A fehérköpeny szindróma teljesen általános, nem valami ronda kórság.
2021. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szg74 ***** válasza:
50%
Ne magadban keresd a hibát! Az orvosok következetlenül mérnek. Találkoztam olyan orvossal, aki mindig ugyanannyit mért nálam, mint én otthon, meg olyannal is, aki valahogy felcsapta a végét, mint régen egy piaci árus a mérleget. Ha valaki ezzel nem ért egyet, hogy ilyen lehet, akkor mondjon esetet, amikor az orvos nem kerekítve mér (140, 150, 160, stb.) -, persze kivéve ha nem a hagyományos vérnyomásmérőt használ, hanem a digitálisat, de a beállítással ennél is lehet variálni. Nekem az az érzésem, hogy a magas vérnyomás kezelése egy hatalmas üzlet, amelyből részesül az orvos, még inkább a gyógyszeripar, közvetlenül a beteg is, de csak közvetlenül. Ezzel véletlenül sem azt akarom mondani, hogy nem indokolt és hatásos egy-egy kezelés, de abban azért nem vagyok biztos, hogy a jelenlegi módszerek a gyógyítás optimális szintjét jelentik, és hogy ne lehetne ezeken javítani.
2021. júl. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Majdnem 2 évtizede dolgozok eü-ben, de ha nekem kell orvoshoz menni, még mindig ugyanaz a fehérköpeny szindróma van. Nem kell vele foglalkozni. Az, hogy az orvosok mit mérnek, mit tartanak problémának, az egyénfüggő szerintem,egy mérés nem mérés.
2021. júl. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz ezzel kezdeni, ez egy normális jelenség, nagyon sok embernek van :)
2021. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben, ha az orvos nem tudja eldönteni, hogy csak fehérköpeny-szindrómáról van szó vagy igazi magasvérnyomásról, 24 órás vérnyomásmérést ír elő. A lényeg, hogy adnak egy készüléket, amit hordanod kell egy napig és óránként párszor mér. De valószínűleg elég az is, hogy te magadnak otthon normálisat mérsz.
2021. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van, alapjaraton alacsony a vérnyomásom, olyan 90-100, de ha dokihoz megyek felugrik 160-ra is.
2021. júl. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!