Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen típusú betegség ez?

Milyen típusú betegség ez?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm gyereke agydaganatos,és azt érdekelne engem,hogy szövettanilag milyen fajta tumor lehet ez?Távolabbi ismerősöm így nem akarom őket faggatni,de azért érdekelne,hogy mire lehet számítani.Amit tudok:a betegsége fáradékonysággal és fura pislogással kezdődött.Most jelenleg epilepsziás rohamokkal,vaksággal,remegéssel küzdenek.A kislány szíve gyakran nagyon ver.Megmütötték,most kemót és sugarat kap,de állitólag nagyon rosszindulatú a daganata.Amiről én olvastam az a dipg nevű agytumor,de ez nem valószínű,mert ezt nem műtik és a kemó sem hat rá.Pedig a vakság,tikkelés,gyors szívverés erre vallanna.A másik a medulloblastoma,ebbe is beleilenek a szemproblémák,ez a leggyakoribb agydaganat gyerekeknél,de ennél magas az 5 éves túlélési arány,a kislánynak pedig kb egy évet mondtak.Szerintem amire tippelek az a glioblastoma multiforme.Ebbe benne van az egy éves túlélés,epilepsziás rohamokat gyakran okoz,de ez nem a látási központok közelében van,így ez nem kapcsolható össze.Ez a daganattípus a homlok vagy halántéklebenyben van és gyerekeknél nagyon ritka.Akkor mégis mi leget?Hátha valaki ért ehhez és tud segíteni.

2021. júl. 23. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
A tumorokat nem lehet ennyire szigorúan kategorizálni.
2021. júl. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az agytumoroknál minden egyes grádusnak más neve van, elég speciális tumorokról van szó .
2021. júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!